V Bratislave predstavili 2. ročník charitatívneho projektu 1 balenie = 1 vakcína

Druhý ročník charitatívneho projektu 1 balenie = 1 život zachraňujúca vakcína predstavili dnes na tlačovej konferencii v Bratislave. Kampaň organizácie UNICEF, ktorá sa začína od apríla, si kladie za cieľ eliminovať novorodenecký tetanus do konca roka 2012. Odborným ambasádorom projektu bude aj tento rok medzinárodne uznávaný profesor Vladimír Krčméry, kandidát na Nobelovu cenu.

"Pokračujeme s tým istým mechanizmom projektu, za každé zakúpené balenie označené logom projektu, darujeme prostriedky na nákup jednej vakcíny proti tetanu", povedal zástupca značky Pampers Martin Tomovčík. Ďalej uviedol, že portfólio ich výrobkov sa medzičasom rozšírilo, takže projekt má šancu dosiahnuť ešte lepšie čísla.

"Od októbra do apríla minulého roku sme poskytli takmer 500.000 vakcín, bolo to neočakávané na malé Slovensko," informovala o výsledkoch prvej kampane Veronika Lehotská, podpredsedníčka Slovenského výboru pre UNICEF. Vďaka projektu, ktorý bojuje proti smrteľnej chorobe novorodeneckého tetanu, sa podarilo získať na celom svete viac než 150 miliónov vakcín. Len v tomto roku sa svojich prvých narodenín nedožije 128.000 dojčiat a vírus tetanu usmrtí aj 30.000 mamičiek. Cieľom druhého ročníka kampane je získať ďalších 100 miliónov vakcín proti tetanu.

Účasť na projekte si zopakuje Maroš Kramár. "Myslím si, že je to povinnosť každého známeho človeka upozorniť na takéto charitatívne projekty," povedal pre TASR.

Spolu s hercom a trojnásobným otcom sa úlohy ambasádorky zhostí aj herečka Monika Hilmerová. "Deti ma vždy oslovovali, ale odkedy som matka, som na ne citlivejšia a viac vnímam, keď sa trápia. Navyše ma presvedčila dôvera k UNICEFu, že tá pomoc príde naozaj tam, kde ju potrebujú," uviedla nová ambasádorka.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: