Nepokazte si Veľkú noc jedlom a alkoholom

Nepokazte si Veľkú noc jedlom a alkoholom
Zdroj: bigstockphoto.com

Veľkonočné sviatky bývajú často veľkým náporom na tráviacu sústavu mnohých Slovákov. Aj na Veľkú noc by sme mali poznať mieru a to platí tak pre konzumáciu alkoholu ako aj sviatočných pokrmov. Ideálne je držať sa ľudovej múdrosti a piť do poloplna a jesť do polosýta. Primár Oddelenia liečebnej výživy Fakultnej nemocnice L. Pasteura Košice MUDr. Miroslav Paľko objasňuje prečo:

Vo väčšine domácnosti nájdeme počas sviatkov jari na veľkonočnom menu údenú šunku, vajíčka, klobásky, veľkonočné koláče a alkohol. Údené mäso, klobásy a slanina obsahujú veľké množstvo kuchynskej soli, tukov, dusičnanov a rakovinotvorných látok. Sú veľmi ťažko stráviteľné, mali by sa konzumovať len symbolicky a v malom množstve. Ľudia s ochoreniami žalúdka, žlčníka a podžalúdkovej žľazy by ich nemali jesť vôbec. Mnohokrát zjedenie týchto ‚dobrôt‘ je začiatkom ich cesty na chirurgickú ambulanciu a hospitalizácii v nemocnici počas sviatkov,“ hovorí MUDr. Miroslav Paľko, podľa ktorého si symboly veľkonočných sviatkov nemusíme celkom odriekať, stačí, ak poznáme mieru.

Vajíčko je pre kresťanov oddávna symbolom prichádzajúcej jari a života. Obsahuje síce väčšie množstvo cholesterolu, ale obsahuje aj dobre stráviteľné bielkoviny, tuk s vysokým obsahom nenasýtených kyselín, množstvo minerálov, vitamínov a stopových prvkov. Proti striedmemu užitiu vajíčok počas veľkej noci nemožno namietať. Veľmi výhodné je vajíčko konzumovať spolu so zeleninou a ovocím, napríklad s červenou cviklou. Zelenina a ovocie pomôžu nášmu organizmu spracovať cholesterol obsiahnutý vo vajíčku,“ vysvetľuje a dodáva, že k neodmysliteľnému druhu pohostinnosti v slovenských domácnostiach počas veľkej noci patrí aj konzumácia alkoholu. Pochopiteľne, aj v tomto smere je vhodné poznať mieru, pretože nadmerná konzumácia tvrdého alkoholu a miešanie viacerých druhov alkoholických nápojov môže skončiť nielen poriadnym „bolehlavom“,
ale tiež hospitalizáciou v nemocnici.

Podľa slov prednostu III. internej kliniky Fakultnej nemocnice L. Pasteura Košice prof. MUDr. Daniela Pellu, PhD., ktorý sa vo svojej praxi často stretáva s prípadmi nadváhy a s ňou súvisiacimi ochoreniami, by sme na zdravú výživu mali myslieť neustále. To znamená mať na zreteli energetický príjem a výdaj, i zloženie potravy.


Pre obezitu sú kľúčové hlavne tri faktory – energetický nadbytok, nízky výdaj energie (nedostatok pohybu) a nesprávne zloženie potravy. To všetko je počas sviatkov pre mnohých bežnou realitou. Pritom veľakrát stačí len trochu ubrať v jedle a pridať v pohybe a bilancia by bola vyvážená. Nie je to o nevedomosti - väčšina ľudí dobre vie, v čom spočíva zdravá životospráva – ale hlavne o vôli a sebazaprení sa,“ zdôrazňuje prof. MUDr. Daniel Pella, PhD., podľa ktorého je treba myslieť nielen na vyvážený jedálniček, ale aj vhodnú pohybovú aktivitu, najlepšie na čerstvom vzduchu. A to aj počas sviatkov, pretože pri troche vôle nemusí byť Veľká noc sviatkom objedania sa.

Ako teda predísť tráviacim ťažkostiam a „prešvihnutiu to“ s alkoholom? Ideálne je dodržiavať všeobecne platné rady a dbať tak na zloženie ako úpravu konzumovaných jedál. Tu je desať dobrých odporúčaní:

  • Preferujte ľahko stráviteľné a zdravé pokrmy v čo najprírodnejšej forme
  • Dajte prednosť bielemu mäsu pred tmavým a úprave „naprírodno“ pred vyprážaním a grilovaním či údeninami
  • Dochucovadlá používajte s mierou – siahnite radšej po bylinkách, kravskom masle, jogurte či sterilizovanej štave z paradajok ako po majonéze, tatárskej omáčke a kečupe
  • Konzumujte veľa vlákniny, ktorá napomáha vyprázdňovaniu (obsahuje ju celozrné pečivo i špeciálne prípravky)
  • Doprajte si dostatok čerstvej zeleniny a ovocia
  • Kontrolujte príjem sacharidov a tukov – pozor na krémové zákusky s margarínom, uprednostnite radšej tvaroh, ovocie a čokoládu vysokým obsahom kakaa
  • Siahnite radšej po panenskom olivovom oleji ako rafinovanom rastlinnom
  • Pokiaľ to s jedlom preženiete, doprajte si aspoň krátky očistný pôst, napríklad vynechajte obed alebo večeru
  • Preferujte víno pred tvrdým alkoholom a alkoholické nápoje zapíjajte nealkoholickými
  • Pite veľa tekutín, najmä vodu, minerálky a bylinné čaje (pozor na sýtené nápoje - obsahujú veľa cukru)

Autor článku: RNDr. Jaroslava Oravcová

Dátum zverejnenia: