V Kúpeľoch Bojnice je cez sviatky 600 domácich i zahraničných hostí

V Kúpeľoch Bojnice prežíva veľkonočné sviatky vyše 600 domácich i zahraničných hostí. Okrem pacientov z Nemecka, Rakúska, Poľska, Ruska, Ukrajiny a Českej republiky sú to predovšetkým domáci klienti, ktorí využívajú sviatočné dni na relax a oddych.

Väčšina nastúpila na pobyt už vo štvrtok (1. apríla) a odchádzajú v pondelok. Všetci však musia najskôr prejsť vstupnou lekárskou prehliadkou. Po nej im lekár odporučí procedúry, ktoré budú môcť absolvovať. Tie sú na programe počas prvých troch dní. Potom už môžu využívať na relax dva vonkajšie a tri vnútorné bazény s termálnou vodou alebo nový saunový svet so soľnou, bylinkovou i klasickou fínskou saunou. K dispozícii je aj vibrosauna či vákuová masáž pre tých, ktorí chcú zhodiť prebytočné kilá. Mnohí využívajú pobyt v Bojniciach aj na veľkonočné prechádzky Bojnickým zámkom alebo návštevu najstaršej a najväčšej slovenskej zoologickej záhrady. Svetová hospodárska kríza čiastočne ovplyvnila počet aj zloženie klientely, povedal riaditeľ kúpeľov Slavomír Eliáš. Začiatkom minulého roka dokonca uvažovali aj o hromadnom prepúšťaní pracovníkov. Situácia napokon nebola až taká dramatická, k prepúšťaniu ľudí, okrem prirodzeného odchodu do dôchodku, nedošlo. Dokonca priemerná obsadenosť kúpeľov bola približne rovnaká ako v roku 2008. Vzhľadom na prijatie eura síce čiastočne klesla klientela z nemecky hovoriacich krajín, o niečo menej je českých i poľských kúpeľných hostí, ale na hospodárskom výsledku a. s. Kúpele Bojnice sa to príliš neodrazilo, pretože pribúda domácich samoplatcov, konštatoval Eliáš. Podľa neho aj vlaňajší hospodársky výsledok bol pomerne slušný, pretože Kúpele Bojnice ako jedny z mála takýchto zariadení na Slovensku už niekoľko rokov zaznamenávajú zisk. V roku 2009 predstavoval viac než 1,3 milióna eur.

V Bojniciach úspešne liečia choroby pohybového aparátu, reumatické choroby, stavy po úrazoch a ortopedických operáciách, ale aj po cievnych mozgových príhodách, degeneratívne choroby chrbtice i kĺbov a podobne. V posledných rokoch sa v kúpeľoch radikálne zlepšili aj podmienky pre krátkodobé relaxačné pobyty.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: