Banskobystrický magistrát vyhlásil súťaž o najlepšiu reštauráciu, "Reštaurácia Zdravého mesta Banská Bystrica za rok 2010"

Banskobystrický magistrát aj tento rok pripravuje súťaž o prestížny titul najlepšia reštaurácia. Názov súťaže je Reštaurácia Zdravého mesta Banská Bystrica za rok 2010 a podtitul Reštaurácia denného menu. Hlavným zámerom jej organizátora je posúdiť kvalitu reštauračných zariadení bežnými návštevníkmi, ale i odborníkmi z oblasti gastronómie.

"Súťaž mala premiéru vlani. O spomínaný prestížny titul najlepšej reštaurácie môžu zabojovať všetky zariadenia tohto druhu v meste pod Urpínom. Podporiť svoju najobľúbenejšiu reštauráciu môžu zákazníci počas šiestich mesiacov prostredníctvom hlasovacích lístkov. Prvý z nich nájdu v májovom vydaní mestských Radničných novín. Magistrát každý mesiac z doručených hlasovacích lístkov zostaví rebríček prvých troch reštaurácií, ktoré následne navštívia pracovníčky Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) a posúdia ich podľa svojich kritérií," informovala tlačová tajomníčka magistrátu Martina Brisudová. Reštaurácia s ambíciou byť najlepšou by mala klásť dôraz na pestrosť denného menu v súlade so zásadami racionálnej výživy. Jedlo by malo byť chutné, pričom jeho úprava by nemala zaostávať za kvalitou. Kým hlasujúci budú stravovacie zariadenia hodnotiť na základe subjektívnych dojmov, dodržiavanie hygienických noriem v reštauráciách, skladovanie potravín, ale aj spôsob prípravy pokrmov či pestrosť jedálnych lístkov následne posúdia odborníci.

Z troch kandidátov s najvyšším počtom hlasov vyberú pracovníci RÚVZ mesačne dve top reštaurácie, ktoré sa najviac priblížia ideálu racionálneho stravovania. Reštaurácia, ktorá sa v priebežnom hlasovaní počas šiestich mesiacov najčastejšie umiestni v top dvojke, bude ocenená spomínaným titulom Reštaurácia Zdravého mesta Banská Bystrica za rok 2010, dodala Brisudová. V minulom ročníku prvenstvo v súťaži a titul Reštaurácia Zdravého mesta Banská Bystrica za rok 2009 získala Angels restaurant & bar.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: