Detské oddelenie Nemocnice s poliklinikou sv. Lukáša v Galante je opäť v prevádzke

Detské oddelenie Nemocnice s poliklinikou sv. Lukáša, a. s., Galanta obnovilo svoju činnosť a prijíma nových pacientov. TASR informovala zástupkyňa riaditeľa a hovorkyňa nemocnice Drahomíra Bollová.

"V období pozastavenej činnosti detského oddelenia v dôsledku práceneschopnosti lekárov sa na ňom uskutočnili menšie rekonštrukčné práce vrátane maľovania a po veľkonočných sviatkoch je oddelenie opäť otvorené," povedala hovorkyňa s tým, že prvé deti už prijali. "Na jednotlivých oddeleniach pracujú malé kolektívy, podľa veľkosti oddelenia zabezpečujú starostlivosť dvaja až siedmi lekári," uviedla Bollová. Podľa jej slov pozastavenie činnosti zapríčinila práceneschopnosť všetkých štyroch lekárov detského oddelenia, v súčasnosti už pracujú traja.

Na internetovej stránke nemocnica ponúka prácu viacerým lekárom a sestrám. "Čo sa týka prijímania nových zamestnancov, onedlho budú prebiehať rokovania s konkrétnymi záujemcami. Doteraz evidujeme žiadosti 25 absolventov lekárskych fakúlt. Počas nefunkčnosti detského oddelenia dozorná rada nemocnice odvolala predchádzajúceho riaditeľa Rinalda Šimanského a vedením nemocnice poverila Jána Stratinského. Ten po nástupe do funkcie poznamenal, keďže počet pôrodov narastá, uvažuje o zabezpečení oddelenia väčším počtom lekárov - pediatrov.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: