Celiatici majú u svojich detí 15-percentný výskyt tohto ochorenia

Celiakia, teda intolerancia na lepok, sa môže objaviť kedykoľvek v priebehu života. Toto ochorenie postihuje dvakrát častejšie ženy ako mužov. Pediatrička a detská imunoalergologička Danka Nováková upozorňuje, že výskyt celiakie je významne vyšší u pacientových príbuzných I. stupňa, teda u detí a kolíše v rozmedzí od 2 do 20 percent. "Na Slovensku sa udáva výskyt 1:600 až 1:800, ale reálna ambulantná prax predpokladá skôr výskyt 1:300 až 1:600 podobne ako je európsky výskyt. Oficiálne štatistiky sa však nevedú," konštatuje Nováková. Ochorenie sa podľa jej slov nevyskytuje u čiernej a žltej rasy, ktorá vo výžive preferuje prirodzene bezlepkové potraviny ako je ryža, kukurica, proso a sója.

Ochorenie sa často začína už v detstve v období po zaradení lepku do výživy, pričom príznaky sa vyvíjajú postupne. "Udáva sa, že dostatočne dlhé dojčenie (minimálne 6 mesiacov) a zaradenie lepku do výživy dieťaťa až po dojčení odsúva začiatok choroby u detí z rizikových rodín do vyššieho veku," upozorňuje pediatrička. Na celiakiu môžu u detí upozorniť opakované hnačky, nepriberanie, celkové neprospievanie či málokrvnosť. "U dospelých môžu prejavy postihnutia tráviaceho systému úplne chýbať a prejavia sa až následky hypovitaminóz, málokrvnosti, osteomalácie a objavuje sa zvýšená náchylnosť na infekcie," hovorí o príznakoch ochorenia odborníčka. Pacienti s touto diagnózou musia dodržiavať tzv. bezlepkovú diétu. Pri nej sú zakázané potraviny ako pečivo a chlieb z pšeničnej, ražnej, ovsenej alebo žitnej múky, krupicové kaše, ovsené vločky, cestovina, údeniny, strúhanka, knedle, cukríky, instantná káva, párky, klobása, piškóty, omáčky zahusťované múkou, zmrzlina, palacinky, kečup, konzervy či zákusky.

Bezlepkové potraviny sú dnes bežne dostupné v širokej obchodnej sieti. Musia byť označené ako "bezlepkové" s prečiarknutým klasom na obrázku, s limitom pre glutén 20mg/kg potraviny. Naopak medzi povolené potraviny celiatikov patria napríklad zemiaky, ryža, kukurica, sója, proso, strukoviny, vajcia, nekonzervované mäso, ryby, mlieko, zelenina, ovocie, bylinkové čaje a minerálky. "Pečivo a chlieb musí byť z kukuričnej, ryžovej, sójovej alebo prosovej múky," vysvetľuje Nováková. Jedinou účinnou liečbou celiakie je práve bezlepková diéta, ktorá by mala byť "prísna" a celoživotná. "Pri dodržovaní prísnej bezlepkovej diéty sú pacienti celkom zdraví. Po diétnych chybách sa totiž opäť rozvíjajú zdravotné ťažkosti a komplikácie," hovorí Nováková. V starostlivosti o pacientov s celiakiou účinne napomáhajú Združenie celiatikov Slovenska, Slovenská spoločnosť celiatikov a združenia rodičov a priateľov detí s celiakiou.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: