Spoločnosť NeuroTherm kúpila majetok firmy Smith & Nephew

Spoločnosť NeuroTherm dnes oznámila, že od dcérskych spoločností firmy Smith & Nephew PLC (NYSE: SNN; LSE: SN) kúpila majetok súvisiaci s intervenčnou liečbou bolesti chrbta. Takto získaný rad produktov zahŕňa niekoľko inovatívnych produktov na intervenčnú liečbu bolesti chrbta, vrátane systému CDS Discography, katétrov SPINECATH(TM) a ACUTHERM(TM) a kompletného radu rádiofrekvenčných produktov. Firma NeuroTherm bude tiež distribuovať dávkovací injekčný systém TRUCATH(TM).

"Táto akvizícia pre nás znamená zásadný posun a vo veľkej miere nám pomôže dlhodobo si udržať vedúce postavenie v oblasti liečby intervenčnej bolesti," uviedol Larry Hicks, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti NeuroTherm. "Produkty firmy Smith & Nephew vynikajúco dopĺňajú naše vlastné produkty a výrazne rozširuje našu ponuku. Je to úžasná príležitosť, ktorá nám umožní ponúknuť našim zákazníkom kompletnú škálu produktov pod jednou strechou," dodal Hicks.

"Naším zámerom je spojiť skúsenosti a znalosť produktov dvoch celosvetových tímov, čo nám, umožní poskytnúť našej zákazníckej základni na celom svete jedinečné produkty na jednom mieste,“ uviedol Jos Kerstens, viceprezident pre medzinárodný predaj. Firma NeuroTherm predáva produkty na intervenčnú liečbu bolesti v 58 krajinách sveta. "Naším cieľom aj naďalej ostáva pomáhať lekárom rozširovať svoje postupy a poskytovať lepšiu starostlivosť pacientom trpiacim chronickou bolesťou,“ dodal Kerstens.

Spoločnosť NeuroTherm je popredný výrobca produktov na intervenčnú liečbu bolesti, vrátane rádiofrekvenčných generátorov a súvisiacich prípravkov používaných na liečbu chronickej bolesti. Ako ocenenie za uvedenie prvého rádiofrekvenčného generátora na viaceré zranenia bol spoločnosti Patentovým úradom USA priznaný patent č. 7 574 257. Firma NeuroTherm predáva a distribuuje produkty v oblasti intervenčnej bolesti, intervenčnej rádiológie a ortopédie. Ortopédi používajú rádiofrekvenčné generátory na liečbu bolesti spôsobenej zápalom plantárnej fascie a neurómom.

Spoločnosť NeuroTherm sídli vo Wilmingtone (štát Massachusetts) a pobočky má v Londýne a Amsterdame. Viac informácií o spoločnosti nájdete na adrese http://www.neurotherm.com/

Spoločnosť Smith & Nephew je celosvetovo pôsobiaca firma zaoberajúca sa lekárskymi technológiami, ktorá sa špecializuje na ortopédiu, endoskopiu a liečbu chronických rán. Spoločnosť Smith & Nephew je svetová jednotka v oblasti artroskopie a liečby chronických rán a je jednou z popredných svetových ortopedických firiem. Poslaním spoločnosti Smith & Nephew je pomáhať zlepšovať život ľudí. Spoločnosť je hrdá na svoje dlhodobé dobré vzťahy so zdravotníckymi zariadeniami, pre ktoré je jej meno synonymom vysokého štandardu, inovácie a dôvery. Spoločnosť pôsobí v 32 krajinách sveta. Jej ročný obrat v roku 2009 predstavoval 3,8 miliardy amerických dolárov.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: