korona.zzz.sk

Antigénové a PCR testy v tvojom okolí

Rezervuj si termín testovania

Ulice miest zaplnili dobrovoľníci 14. ročníka zbierky s názvom Deň narcisov

Ulice slovenských miest dnes zaplnilo viac ako 15.600 dobrovoľníkov so žltými narcismi. Liga proti rakovine organizuje 14. ročník verejnoprospešnej finančnej zbierky s názvom Deň narcisov. Všetkým ľuďom tak ponúka možnosť prejaviť spolupatričnosť s tými, ktorí bojujú s rakovinou. Mottom tohtoročnej kampane je heslo "Narcis opäť spojí všetkých, ktorí sa rozhodnú pomôcť".

Možností ako zbierku podporiť je viacero. Verejnosť môže dnes vložiť finančnú hotovosť do pokladničiek dobrovoľníkov Ligy proti rakovine, od 6. do 20. apríla možno zbierku podporiť zaslaním SMS v hodnote jedno euro na číslo 848 v sieti všetkých mobilných operátorov. Prispieť sa dá aj na účet zbierky. Dobrovoľníci v uliciach slovenských miest sú počas dnešnej zbierky označení identifikátormi. Tie majú tentoraz podobu umelého kvetu narcisu, ktorý je ukončený žetónom do nákupného vozíka s logom a názvom Liga proti rakovine a tiež slovným označením Deň narcisov 2010 a číslom dobrovoľníka. Druhým znakom, ktorý potvrdí oprávnenosť vyberať peniaze, je zelená papierová pokladnička potlačená motívom hlavného vizuálu, logom ligy a dátumom 16. apríl 2010 Deň narcisov.

Liga po prvý raz pripravila na tento deň aj koncert vďaky. Konať sa bude na bratislavskom Námestí SNP v popoludňajších hodinách. V rámci neho charitatívnym vystúpením prejavia svoju solidaritu Martin Chodúr, Mista, Zdenka Predná, Dominika Stará a dychová hudba Spojár. Úlohy moderátora sa zhostí Richard Vrablec. Vyzbierané finančné prostriedky vracia Liga proti rakovine verejnosti späť vo forme financovania programov a projektov na podporu onkologických pacientov i širokej verejnosti. Čistý výnos z 13. ročníka Dňa narcisov 2009 bol 788.966,85 eura.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: