Nemocnica s poliklinikou v Trstenej má oddnes nového riaditeľa

Hornooravská nemocnica s poliklinikou (HNsP) so sídlom v Trstenej má oddnes nového povereného riaditeľa. Víťaza výberového konania, pôvodným povolaním chirurga Petra Dančíka, ktorý začínal pred 25 rokmi svoju lekársku prax práve v tejto nemocnici, uviedol do funkcie predseda zriaďovateľského Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Juraj Blanár.

Spádovou oblasťou HNsP s 12 špecializovanými oddeleniami s viac ako 300 lôžkami, 26 ambulanciami a 500 pracovníkmi sú predovšetkým okresy Tvrdošín a Námestovo s takmer 65.000 obyvateľmi. „V prvom rade chcem ubezpečiť verejnosť, ale aj personál, že nič nemienim rušiť. Naopak, prioritou je rozvoj, získavanie nových zdrojov, maximálna spolupráca so samosprávou a súkromným sektorom. Veľa si sľubujem od slovensko-poľskej cezhraničnej spolupráce,“ zdôraznil pre TASR nový riaditeľ. V roku 2009 bolo v HNsP hospitalizovaných viac ako 11.000 pacientov. Podľa predsedu ŽSK, v ktorého zriaďovateľskej pôsobnosti sú aj nemocnice v Čadci, Liptovskom Mikuláši a Dolnom Kubíne, je veľkým pozitívom doterajšieho fungovania nemocnice v Trstenej vyrovnané, až mierne ziskové hospodárenie. „Je to najzákladnejší predpoklad pre napĺňanie smelých rozvojových ambícií,“ skonštatoval Blanár.

Spresnil, že ŽSK vypracoval projekt a podal žiadosť o nenávratný finančný príspevok z eurofondov vo výške približne sedem miliónov eur prostredníctvom Operačného programu Zdravotníctvo na zlepšenie infraštruktúry, dobudovanie urgentného príjmu a nákup prístrojového vybavenia. „Chceme, aby HNsP spĺňala všetky parametre z hľadiska zaradenia do základnej siete zdravotníckych zariadení,“ dodal s tým, že ŽSK vyčlenil z vlastných zdrojov prvú časť prostriedkov na výstavbu chýbajúceho neurologického oddelenia.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: