R. Raši: Reálna mzda v zdravotníctve stúpla o 37 percent

Mzdy zdravotníckych pracovníkov za obdobie od roku 2006 do roku 2010 narástli o 51 percent, pričom inflácia predstavovala 14 percent. Na sneme Slovenskej komory zdravotných sestier a pôrodných asistentiek (SKZSPA) v Poprade to dnes uviedol minister zdravotníctva SR Richard Raši. „Reálna mzda teda stúpla o 37 percent v zdravotníctve, čo je stále málo. My chceme v tomto trende pokračovať a myslíme si, že ak sa platy ešte raz takto zdvihnú za štyri roky, tak dosiahnu tú hladinu, ktorú sestry požadujú, a to je jeden a pol násobok platov priemernej mzdy v národnom hospodárstve,“ priblížil Raši. Podľa prezidentky SKZSPA Márie Lévyovej je v celom zdravotníckom systéme približne 37.000 sestier a dve tretiny z nich ani nesnívajú o tom, aby sa platy zvýšili na spomínanú hodnotu. Ide predovšetkým o sestry, ktoré pracujú v sociálnych zariadeniach, menších nemocniciach a ambulanciách.

Raši upozornil na veľké rozdiely medzi platmi zdravotných sestier vo fakultných nemocniciach a platmi v ostatných zdravotníckych zariadeniach. Na porovnanie vo fakultných nemocniciach predstavuje priemerný plat viac ako 800 eur, v menších nemocniciach so statusom s.r.o je to necelých 580 eur. „Máme nemocnice pod pôsobnosťou ministerstva zdravotníctva, tie platy sú tam také, že sestry neprotestujú. Problém však je, že nevieme zasiahnuť nemocnice na úrovni miest, obcí a súkromné firmy, práve preto je dôležité vytvoriť platovú formu pomocou tabuliek, kde každá sestra bude ohodnotená na základe vzdelania a vekovej štruktúry,“ uviedol minister. Problémom však bolo, že práve fakultné sestry sa báli, že im po zavedení tabuliek platy klesnú. Podľa ministra je východiskom tabuľka, ktorá zohľadní určitý platový priemer, s tým, že ten, kto má plat momentálne vyšší, by nešiel dole.

Lévyová konštatovala, že pracovná preťaženosť a finančné nedocenenie práce zdravotníkov sú stálymi problémami. Okrem toho však klesá aj záujem o výkon tohto povolania. „My sa snažíme urobiť všetko preto, aby sa tie podmienky na výkon povolania zlepšili, aby sme dotiahli nové sestry do systému,“ konštatovala. Podľa nej si musia kompetentní uvedomiť, že žiaden vysokoškolský pracovník nepríde do systému s nástupným platom 300 eur, ako je to teraz. Ďalším veľkým problémom je poddimenzovaný stav v zdravotníctve, pričom jedna sestra má niekedy na starosti často aj 20 pacientov. V tomto ohľade je potom komplikovaná aj dokumentácia jednotlivých úkonov, ktorá má v konečnom dôsledku chrániť sestru pred sťažnosťami odoslanými na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

Komora sa na svojom sneme snaží poukázať predovšetkým na chronické problémy a jej prezidentka verí, že sa podarí stanoviť aspoň minimálne personálne normatívy a mzdový nárok sestry. „Zároveň dúfam, že sa kompetentné ministerstvá začnú zaoberať aj našou požiadavkou, ktorá sa odvíja od potreby zvýšenia počtu študentov denného štúdia,“ vyjadrila očakávania Lévyová. Zhodnotila, že ak sa podarí presadiť aspoň časť požiadaviek, tak to môže znamenať zvýšenie záujmu o štúdium, a tým aj zvýšenie počtu zdravotných sestier.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: