V piatok sa začne veľtrh určený rodinám a deťom - Expo Dieťa

V poradí tretí ročník medzinárodného veľtrhu potrieb pre dieťa a rodinu s názvom Expo Dieťa a rodina sa vo výstavných priestoroch bratislavskej Incheby začne v piatok 30. apríla a potrvá do nedele 2. mája. "V porovnaní s minulým rokom sa počet vystavovateľov zdvojnásobil na viac ako 80, pričom tretinu z nich tvoria zahraniční vystavovatelia z Česka a Maďarska. Zdvojnásobila sa aj výstavná plocha vo výstavnej hale D na 4200 metrov štvorcových," uviedla pre TASR Renáta Krausová, šéfredaktorka časopisu Dieťa. Sortiment produktov a služieb so zameraním na starostlivosť o deti a rodinu je podľa jej slov široký a tento rok prináša aj zaujímavé novinky. Ponuku dojčenskej a detskej výživy, zdravých potravín, kočíkov, autosedačiek, detského nábytku, detského textilu a kozmetiky doplnia prezentácie babyvakov, alternatívnych možností zavinovania do plienok, ekologických produktov pre starostlivosť o telo aj domácnosť, školských pomôcok pre ľavoruké deti, spoločenských hier či CD s detskými pesničkami. 

"S blížiacim sa letom napríklad rodičov určite zaujmú čiapky a tričká s UV filtrom na ochranu pred škodlivým slnečným žiarením alebo zaujímavé kúpacie úbory pre deti. Škála sortimentu siaha od rôznorodých oblastí problematiky žien v tehotnosti, cez zdravotné, psychologické a stravovacie oblasti starostlivosti o dieťa až po voľnočasové aktivity a životný štýl rodiny," skonštatovala Krausová.

Tradičnou súčasťou podujatia je množstvo bezplatných prednášok o tehotenstve, materstve a rodičovstve. Počas troch dní odznie 19 prednášok renomovaných odborníkov. "Budúci rodičia sa môžu dozvedieť o odbere pupočníkovej krvi, o tom, ako byť fit v tehotnosti, odborníci budú odpovedať na najčastejšie otázky súvisiace s tehotenstvom a pôrodom. Od  gynekológa, pôrodnej asistentky, psychológa, neonatologičky, lekárov z oblasti výživy sa rodičia dozvedia veľa zaujímavých faktov o zdraví, výžive a výchove dieťaťa," dodala Krausová. Veľtrh Dieťa a rodina privíta aj deti všetkých kategórií, pre ktoré je počas troch dní pripravený bohatý sprievodný program. "Prestávky medzi vystúpeniami budú mať len desať minút a podujatia sú interaktívne, takže deti nemajú čas sa nudiť," spresnila Krausová. 

V programe pre deti nebudú chýbať koncerty detských pesničkárov, množstvo divadelných predstavení, vystúpenie tanečnej skupiny či kúzelníka. Deti sa zoznámia s prácou kynologického klubu, môžu absolvovať maľovanie na tvár, jašenie v skákacích hradoch, návštevu bohato vybaveného detského kútika, ale aj vyskúšať si rôzne pútavé spoločenské hry s odbornou radou animátorov na Malom festivale spoločenských hier, rovnako ako majstrovanie so Združením cechov historických remesiel. "Novinkou tohtoročného veľtrhu bude Bubnovačka pre deti, ktorú organizuje občianske združenie Zvuky cez ruky. Počas troch dní si budú môcť deti aj ich rodičia vyskúšať bubnovanie na afrických bubnoch, ktoré má relaxačný účinok," dodala Krausová.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: