Interdental je platformou pre vzdelávanie slovenských a zahraničných stomalógov

Platformu pre vzdelávanie slovenských a zahraničných stomatológov už tradične vytvára medzinárodný stomatologický kongres spojený s výstavou Interdental, ktorý tento rok vstupuje do svojho 18. ročníka. Trojdňový kongres sa uskutoční v Bratislave v dňoch 13. až 15. mája. 

"Vzhľadom nato, že na Slovensku je v porovnaní s ostatnými väčšími krajinami málo stomatológov, nemôžeme si dovoliť monotematický kongres. Preto sa vždy snažíme zaradiť problematiku jednotlivých sfér stomatológie s tým, že jednotlivé dni sú rozdelené podľa príslušnej tematiky," uviedol na dnešnej tlačovej konferencii prezident Regionálnej komory zubných lekárov (RK ZL) Bratislava Vlastimil Graus. Na kongrese odznie 34 prednášok. Novinkou podľa viceprezidentky RK ZL Ireny Lackovej budú dva praktické kurzy. "To znamená, že časť kolegov sa bude môcť v určitom odbore vzdelávať aj prakticky," dodala. Hostiť bude prednášateľov zo štyroch krajín - Slovenska, Českej republiky, Rakúska a USA.

Kongres by sa dal tematicky podľa jej slov rozdeliť do dvoch skupín. Prvou je invazívno-chirurgická stomatológia. "V tejto časti budú prednášky na tému traumatológie hlavy, lebo často sa stáva pri mnohých úrazoch, že je postihnutá hlava, čeľustné kosti a zuby," vysvetlila. Druhá časť sa bude venovať témam ako prevencia, gerontostomatológia, pedostomatológia či psychológia stomatológa. Výnimočná bude podľa nej prednáška s názvom Solventnosť a peniaze. "Nakoniec aj zubní lekári dnes sú svojím spôsobom podnikatelia a všetko treba vedieť vyriešiť tak, aby boli hlavne pacienti spokojní," dodala. 

Súčasťou kongresu bude už tradične aj výstava. Na tohtoročnej sa predstaví 20 vystavovateľov. "Bude tam všetko od kresiel a strojov, cez mikroskopy, výplnkové materiály, hygienu a protetické pomôcky," dodala Lacková.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: