Farby a naša každodenná nálada

Farby a naša každodenná nálada
Zdroj: bigstockphoto.com

Na naše zdravie pôsobí veľa rôznych okolitých vplyvov. Jedným z nich je aj móda, ktorá je v súčasnosti takým javom, ktorý bez nášho zapričinenia rozhoduje o tom, čo a ako si obliekame.

Pravdaže, záleží aj na nás, akým spôsobom sa snažíme prepašovať svoj osobný štýl do psychického vymývania mozgov.

Jedno je však isté, vo veľkej miere nás ovplyvňuje vôľa diktátorov módy.

V širokej palete farieb sa pravidelne v určitých obdobiach z času na čas objavujú nové obľúbené farby, ktoré vo veľkej miere určujú ponuku obchodov.

Viete, že farby odevov, ktoré si obliekame, pôsobia na naše kažodenné nálady?

Červená napríklad vzbudzuje túžbu po činoch, vzrušení, dobývaní a odvahe. Ak potrebuješ nápaditosť, dynamizmus, zvyšovanie výkonnosti alebo túžiš po srdečnosti, červená farba Ti pomôže.

Zelenáfarba vyžaruje sviežosť a zároveň aj pokoj. Vzbudzuje harmóniu a vytvára súlad medzi telom a dušou, znižuje podráždenosť, únavu, uvoľňuje, poskytuje odpočinok a regeneráciu.

Modrá znižuje stres, krvný tlak, zlepšuje komunikačné zručnosti, vyžaruje sviežosť a dôveru.

V skutočnosti každá farba niečo znamená. Ak postrehneme, akú náladu máme ráno pri vstávaní, budeme vidieť aj to, aký má táto nálada vplyv na naše oblečenie v ten daný deň.

Ak napríklad vstaneme „ľavou nohou“, je určite isté, že budeme uprednostňovať farby tmavé. Využitím správnych farebných doplnkov si však vedome dokážeme navodiť vnútornú rovnováhu.

Kliknite na našu stránku a získate viac informácií.
www.profitrade.sk

Autor článku: PR článok

Dátum zverejnenia: