Počas Dňa narcisov sa vyzbieralo 891.514 eur

V štrnástom ročníku Dňa narcisov, ktorý sa konal 16. apríla, sa vyzbieralo 891.514,21 eura. Na dnešnej tlačovej konferencii v Bratislave o tom informovala Eva Kováčová z Ligy proti rakovine (LPR).

"Sami sme čakali, ako tentokrát 14. ročník dopadne. Tento výsledok je nádherný vďaka podpore slovenskej verejnosti. Je to o približne milión slovenských korún menej ako bol minulý rok," dodala. Dobrovoľníci vyzbierali do pokladničiek 857.857,21 eura, v rámci mobilnej sms zbierky prispeli klienti všetkých troch mobilných operátorov sumou viac ako 33.000 eur. "Financie budú rozdelené na tri časti. Do organizačných zložiek LPR sa vráti 99.000 eur a budú použité na regionálne potreby, pokrytie onkologických pacientov. Ďalšia časť bude prerozdelená na žiadosti, ktoré k nám prišli počas Dňa narcisov a bude použitá na podporu klinických výskumných projektov, na psychosociálnu pomoc pacientov, na informácie, edukáciu a podobne a tretia časť bude použitá na vlastné programy a projekty LPR.

Dňom narcisov sme sa podľa prezidentky LPR Evy Sirackej opäť pripojili k celoslovenskému aj celosvetovému trendu pomáhať v programe boja proti rakovine s pomocou verejnosti. Najväčším úspechom je to, že sa LPR podarilo odstrániť tabu ohľadne rakoviny, dodala Siracká. V tomto roku oslovil narcis verejnosť prostredníctvom headlinu Narcis opäť spojí všetkých, ktorí sa rozhodnú pomôcť... Jeho úlohou bolo nielen informovať o konaní samotnej zbierky, ale aj spájať ľudí v boji proti rakovine. Zakúpením a nosením narcisu vyjadrili ľudia spolupatričnosť a podporu onkologickým pacientom.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: