Popradčania budú behať za dobrú vec

Popradčania budú mať možnosť zabehať si pre dobrú vec a okrem toho aj urobiť niečo pre svoje zdravie. Je to vďaka podujatiu VSE CITY RUN, ktorého druhý ročník príde do Popradu už 20. mája. Jeden z organizátorov podujatia Branislav Koniar z Progress Promotion pre TASR uviedol, že Popradčania sa do behu môžu zapojiť troma spôsobmi.

Prvým je beh na stacionárnom bežeckom páse, ktorý bude postavený na pódiu na Námestí Sv. Egídia a na ňom sa budú striedať bežci po krátkych intervaloch. Každý odbehnutý meter sa večer po skončení programu preráta na peniaze. "Už teraz môžeme povedať, že každý ubehnutý kilometer má hodnotu 33 eur, peniaze pôjdu na podporu hendikepovaných detí v Poprade," priblížil Koniar. Beh na stacionárnom páse sa začne o 10. hodine. Druhým spôsobom ako pomôcť je zabehnúť takmer štvorkilometrovú trasu ulicami centra Popradu. Kúpou štartovného čísla prispeje každý účastník na podporu Spojenej školy v Poprade, ktorá je zameraná na výchovu a vzdelávanie detí s mentálnym postihnutím, detí s kombinovaným hendikepom a tiež detí s autizmom. Štart je naplánovaný na 17. hodinu.

Novinkou tohto ročníka je Prechádzka VSE CITY RUN, tá je určená predovšetkým pre tých, ktorí chcú pomôcť, avšak ešte nemôžu bežať, alebo už nevládzu. Prechádzková trasa bude na pešej zóne na Námestí Sv. Egídia. Charitatívnu akciu prídu podporiť aj vrcholoví športovci z podtatranského a tatranského regiónu. Okrem iných prisľúbili účasť úspešný olympionik Pavol Hurajt, atlét Jozef Dubašák, bývalá slovenská sánkarka Mária Jasenčáková, horolezec Peter Hámor ale aj cyklotrialista Štefan Pčola. Svojou troškou prispejú aj mladí popradskí hokejisti, futbalisti, ale aj slovenskí sánkari a atléti. "Prvý rok bol úspešný a máme informácie, že Popradčania po roku nezabudli a my veríme, že nás bude o niečo viac ako to bolo vlani, keď prišlo tento beh podporiť viac ako 500 ľudí," uviedol Koniar. Cieľom bežcov bude okrem podpory dobrej veci aj prekonať Košičanov. Tým sa 6. mája na bežeckom páse za osem hodín podarilo odbehnúť takmer 100.000 metrov. Od Východoslovenskej energetiky tak do Základnej školy na Gemerskej ulici v Košiciach poputovalo takmer 4000 eur. Seriál podujatí VSE CITY RUN ukončí tohto roku svoju púť 2. júna v Spišskej Novej Vsi.

Okrem behu sú pripravené na námestí v Poprade aj sprievodné akcie, bežci sa môžu tešiť na kapely Helenine oči a Dilema, vystúpia tiež detské tanečné talenty. "Bude to zábavný deň plný pohybu a hudby, ale nie je to len o zábave, ale aj o pomoci iným," uzavrel Koniar.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: