Britská televízia Channel 4 odvysiela prvú reklamu na interrupcie

Britská televízia na budúci týždeň po prvýkrát odvysiela reklamu na interrupcie. Plánovaná reklamná kampaň jednej z popredných sietí interrupčných kliník v Británii vyvolala pobúrenie medzi aktivistami a náboženskými skupinami.

Kampaň so sloganom "Are you late?" (Mešká Vám?) odštartuje na budúci pondelok vo večernom vysielaní televízie Channel 4 a potrvá až do konca júna. Tridsaťsekundový reklamný klip ponúkne ženám, ktoré riešia problém neplánovaného tehotenstva, číslo na telefonickú linku pomoci. Podľa spoločnosti Marie Stopes International má kampaň čeliť spoločenskému tabu interrupcií a ponúknuť ženám možnosť nezávislého poradenstva v tejto oblasti. "Evidentne existujú státisíce žien, ktoré chcú a potrebujú informácie týkajúce sa sexuálneho zdravia, ako aj prístupu k službám," uviedla hlavná manažérka spoločnosti Dana Hovig. Na linku pomoci Marie Stopes sa len v minulom roku obrátilo okolo 350.000 volajúcich.

Iný názor však majú aktivisti proti interrupciám, ktorí považujú za bizarné, aby sa umelé prerušenie tehotenstva propagovalo podobným spôsobom ako autá alebo pracie prostriedky. Niektoré skupiny zvažujú právne kroky s cieľom zabrániť odvysielaniu spornej reklamy. V Británii sú interrupcie legálne až do 24 týždňa tehotenstva. Každoročne sa ich uskutoční približne 200.000.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: