Rekonštrukcia zdravotníckeho zariadenia ŽILPO si vyžiadala 2 milióny eur

Rekonštrukcia zdravotníckeho zariadenia ŽILPO si vyžiadala 2 milióny eur
Zdroj: bigstockphoto.com

Komplexná rekonštrukcia a modernizácia zdravotníckeho zariadenia ŽILPO, s.r.o. Žilina prinesie zlepšenie podmienok ovplyvňujúcich zdravotný stav obyvateľstva prostredníctvom zvyšovania kvality, efektívnosti a dostupnosti zdravotnej starostlivosti a podpory zdravia. Pri príležitosti otvorenia nových priestorov to skonštatoval riaditeľ ŽILPO, s.r.o. Štefan Zelník.

Rekonštrukcia si podľa Zelníka vyžiadala celkovú investíciu 2 milióny eur. „Získali sme nenávratný finančný príspevok vo výške 1.644.788,60 eur z Európskej únie (EÚ) a štátneho rozpočtu SR, čo predstavovalo 95 % z celkových oprávnených výdavkov. ŽILPO, s.r.o. sa podieľalo na spolufinancovaní vo výške 5% (86 567,82 eur),“ uviedol Zelník.

Nadstavením dvoch poschodí a kompletnou rekonštrukciou ďalšieho poschodia pribudne poliklinike nová plocha s rozlohou zhruba 1100 metrov štvorcových (m2). „Naše zdravotnícke zariadenie ponúka komplexnú zdravotnícku starostlivosť takmer vo všetkých odboroch. Okrem toho robíme diagnostiku v biochémii, röntgenológii, máme sonografické pracoviská, magnetickú rezonanciu. V týchto priestoroch sa nachádza aj pracovisko dialýzy a poskytujeme operačnú liečbu prakticky vo všetkých odboroch,“ dodal Zelník.

Na snímke nové priestory si v sprievode riaditeľa ŽILPO Štefana Zelníka (vpravo) pozrel minister školstva SR Ján Mikolaj (vľavo) a predseda SNS  Ján Slota (uprostred).
Na snímke nové priestory si v sprievode riaditeľa ŽILPO Štefana Zelníka (vpravo) pozzrel minister školstva SR Ján Mikolaj (vľavo) a predseda SNS Ján Slota (uprostred).

Nové priestory a zariadenia hosťom ukázal riaditeľ ŽILPO, s.r.o. Štefan Zelník (vľavo), vpravo predseda SNS Ján Slota.
Nové priestory a zariadenia hosťom ukázal riaditeľ ŽILPO, s.r.o. Štefan Zelník (vľavo), vpravo predseda SNS Ján Slota.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: