Intímna chirurgia – labioplastika – úprava pyskov ohanbia

Súčasný trend a tiež snaha žien a mužov o dokonalosť a krásu vedie k stále väčšej pozornosti a estetickým úpravám i tých častí svojho tela, ktoré sú intímnejšie. Úprava  ženskej intímnej partie nie je len módnym výstrelkom, ako si mnohí ľudia môžu pomyslieť. Ženám spôsobujú obtiaže, ktoré nie sú zanedbateľné. Plastická chirurgička MUDr. Jana Kubicová – Košťálová je odborníčka, ktorá má s danou problematikou značné skúsenosti.

Labioplastika – „vaginálne omladenie“

Zákrok umožňuje žene zmenšiť abnormálnu veľkosť alebo vykorigovať abnormálny tvar malých a veľkých pyskov ohanbia.  Príliž veľké pysky ohanbia spôsobujú žene zdravotné, estetické i psychické problémy, ktoré je možné odstrániť vďaka malému chirurgickému zákroku nazývanému labioplastika.

Je to populárny zákrok medzi ženami ?

Obľúbenosť zákroku vykonávaného výlučne u žien v poslednej dobe prudko stúpla medzi. Obavy žien z takejto procedúry sa viditeľne znížili, nakoľko sa tento zákrok stal mnohokrát diskutovanou témou v ženských  magazínoch.

Aké sú dôvody, pre ktoré sa ženy dožadujú tohto zákroku ?

Veľké pysky ohanbia spôsobujú žene mnohé obtiaže, ako sú napr. zábrany vyzliecť sa, bolestivosť pri bicyklovaní, športe. Niektoré ženy pociťujú dyskomfort pri sexuálnom styku a majú túžbu to zmeniť. Príčinou opakujúcich sa kvasinkových infekcií môžu byť práve spomínané prevísajúce pysky ohanbia. Dôvodom,  pre ktorý žena vyhľadá pomoc u lekára je dyskomfort a vzhľad pyskov.

Obávať sa straty citlivosti po zákroku?

Tento operatívny výkon má veľmi dobré výsledky, vyššie uvedené ťažkosti častokrát vymiznú, napriek obavám sexuológov pre pooperačne zníženú citlivosť v danej oblasti, mnohé skúsenosti z poslednej doby uvádzajú skôr jej zlepšenie, čo sa prejaví i pri pohlavnom styku. Mnoho žien sa cíti kvôli tomuto problému neisto a zahanbene pred svojim partnerom, čo sa častokrát prejavuje aj na ich sexuálnom živote.

Aký je priebeh zákroku a rekonvalescencia?

Veľmi záleží na spolupráci a disciplíne pacientky pri dodržiavaní pooperačných pokynov lekára. Podľa rozsahu zákroku je nutné počítať s 5 až 10 denným obdobím hojenia, pooperačná bolesť trvá 1 až 2 dni, opuchy môžu pretrvávať aj dlhšie obdobie, niekedy 1 až 2 mesiace. Definitívny tvar získa operované miesto približne za mesiac. Korekcia sa vykonáva v lokálnom znecitlivení. Pacientka odchádza po zákroku do domácej starostlivosti. 


 
Časté otázky od pacientiek: „mám vnútorné pysky väčšie než vonkajšie, mám časté bolesti keď si nesprávne sadnem, o bicyklovaní ani nemôže byť reč,  po pôrode sa stav zhoršil, vyzerajú škaredo, o zápaloch radšej ani nehovorím, už 2 týždne  nemôžem ani chodiť“.

Infolinka pre poskytnutie odbornej pomoci a zodpovedanie ďalších Vašich otázok:

Chirkoz SK, s.r.o.
Privátne medicínske centrum
Sídlo: Gercenova 8F, 851 01 Bratislava
Pevná linka: 02/63530163
Mobil: 0903/752533
E – mail: info@chirkoz.sk

Autor článku: PR článok

Dátum zverejnenia: