Broskyňami a slivkami proti rakovine prsníka

Broskyňami a slivkami proti rakovine prsníka
Zdroj: bigstockphoto.com

Výťažky z broskýň a sliviek zabíjajú pri laboratórnych pokusoch aj najagresívnejšie bunky rakoviny prsníka. Normálnym bunkám neškodia. V časopise Journal of Agriculture and Food Chemistry to oznámili David Byrne a Luis Cisneros-Zevallos z Texaskej A&M univerzity v College Station (USA) s kolegami. Aktívnymi látkami sú dve fenolové zlúčeniny. Fenoly sa bežne vyskytujú v ovocí, sú mierne kyslé a súvisia aj s arómou, chuťou či farbou. „Hľadali sme práve rozdielny účinok, lebo v súčasných rakovinových liečbach na princípe chemoterapie aktívna látka zabíja všetky typy buniek, takže je to pre telo pacienta naozaj veľká záťaž. Tu sme však našli päťnásobný rozdiel toxickej intenzity. Môžete tak podávať účinnú látku v množstve, pri ktorom zabíja veľmi agresívne rakovinové bunky, avšak nie normálne,“ povedal David Byrne, výskumník a šľachtiteľ kôstkového ovocia.

S Luisom Cisnerosom-Zevallosom pôvodne skúmali obsahy antioxidantov a fytoživín v slivkách. Zistili, že slivky sa tým vyrovnajú čučoriedkam, považovaným za „top“ ovocie v oboch kategóriách, a sčasti ich aj prekonávajú. A že podobne je to s broskyňami. „Ďalší krok spočíval vo výbere komerčných odrôd s vysokým obsahom antioxidantov a v preskúmaní ich protirakovinových vlastností. Zvolili sme rakovinu prsníka, kvôli jej častému výskytu,“ povedal Luis Cisneros-Zevallos, ktorý skúma potraviny. Podľa Národného ústavu pre výskum rakoviny sa v roku 2009 v USA vyskytlo 192.370 nových prípadov rakoviny prsníka a 40.170 žien na ňu v tomto roku zomrelo. Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie tento typ zhubného bujnenia celosvetovo zapríčiňuje 16 percent úmrtí žien na rakovinové ochorenia.

Vedci porovnali účinky výťažkov z komerčných odrôd broskýň a sliviek na dva typy buniek rakoviny prsníka, medzi ktorými bol najagresívnejší, a na normálne bunky. Výťažky zabíjali rakovinové bunky a normálne nijako neovplyvnili. Aktívnymi látkami sú dve fenolické kyseliny – chlorogénna a neochlorogénna. Obidve sa hojne vyskytujú v ovocí, no v kôstkovom a konkrétne v broskyniach a slivkách je ich zvlášť veľké množstvo. „Javí sa to ako veľmi príťažlivá alternatíva bežnej chemoterapie, ktorá popri rakovinových zabíja aj normálne bunky,“ konštatoval David Byrne. Laboratórne pokusy so zvieratami, ktorým vedci podávali rovnaké výťažky, aké použili pri bunkách, potvrdili, že predmetné zlúčeniny zabránili rastu rakoviny prsníka.

David Byrne sa ďalej zameria na použité odrody broskýň a sliviek a v šľachtiteľských programoch zdôrazní zvýšenie obsahu oboch aktívnych látok. Luis Cisneros-Zevallos zasa overí účinky výťažkov i aktívnych látok aj na iných typoch rakoviny a lepšie preskúma biochemické mechanizmy na molekulárnej úrovni v pozadí týchto účinkov.

Zdroj: Komuniké Texas A&M University z 2. 6. 2010

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: