Zamestnanci U. S. Steel prispeli na zakúpenie operačného stola pre FNLP

Nový mobilný operačný stôl pre potreby Kliniky úrazovej chirurgie Fakultnej nemocnice L. Pasteura Košice a LF UPJŠ odovzdal dnes prezident U. S. Steel Košice George F. Babcoke v predsálí operačného traktu. Na slávnostnom odovzdávaní sa zúčastnil aj minister zdravotníctva SR Richard Raši. Na zakúpenie operačného stola prispeli zamestnanci U. S. Steel Košice sumou 92.975 eur.

"Som obzvlášť hrdý na našich zamestnancov, ktorí na konci roka, v oceliarskom priemysle veľmi komplikovanom, zozbierali viac než 30.000 eur. Tých 8582 našich zamestnancov, ktorí sa do zbierky zapojili, pomohlo lekárom robiť ich mimoriadne zodpovednú prácu. Verím, že aj vďaka úsiliu, ktoré vynakladáme v oblasti bezpečnosti, nebudú mať lekári v budúcnosti tak veľa prípadov," vyjadril sa Babcoke.

Podľa ministra zdravotníctva je Klinika úrazovej chirurgie najväčším pracoviskom úrazovej chirurgie na Slovensku. "Od svojho vzniku bola v rámci Slovenska lídrom v zavádzaní a realizácii nových diagnostických a liečebných postupov v úrazovej chirurgii a tento trend presadzuje aj v súčasnosti, k čomu prispievajú aj jej dobré technické podmienky," povedal Raši. Ako dodal, sám na tomto pracovisku pôsobil. "Je mi cťou dnes zároveň odovzdať kolektívu jeho pracovníkov Cenu ministra zdravotníctva, ktorá je ocenením jeho vynikajúcich výsledkov, šikovnosti lekárov pri liečbe komplikovaných a ťažkých úrazov aj poúrazových stavov a usilovnosti sestier pri ošetrovaní pacientov," zdôraznil Raši.

Nový mobilný operačný stôl má elektronicky riadený pohon pre všetky jeho základné funkcie a umožňuje zvoliť ideálnu pracovnú polohu pre pacienta i chirurga. Vďaka vertikálnej výškovej nastaviteľnosti môže operatér operovať v stoji i sede a pacienta môže polohovať pre operáciu v ľahu či v sede. Stôl je ľahko ovládateľný, umožňuje plynulý chod na operačnej sále a spĺňa potreby akéhokoľvek chirurgického úkonu. Maximálnou hmotnosťou pacienta 450 kilogramov je stavaný aj na zvládanie extrémnych situácií.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: