Pitie kávy chráni naše zdravie

Pitie kávy chráni naše zdravie
Zdroj: bigstockphoto.com

Najdôkladnejšie preskúmanou látkou obsiahnutou v káve je kofeín. Káva však nie je len o kofeíne. Kávové zrná obsahujú takmer 200 ďalších zložiek, ktoré majú na ľudský organizmus pozitívny vplyv. Medzi prírodné látky obsiahnuté v káve s najvýraznejšími účinkami patria antioxidanty. Podľa Petra Minárika, gastroenterológa z Onkologického ústavu sv. Alžbety v Bratislave a odborného garanta bratislavského Inštitútu kávy "až 70 percent denne prijatých antioxidantov môžu tvoriť práve antioxidanty konzumované v káve".

Antioxidanty sú prírodné látky, ktoré sa nachádzajú v rôznych koncentráciách v potravinách ako je ovocie, zelenina, víno, káva, čaj alebo čokoláda. Aj keď ľudské telo prirodzene produkuje určité množstvo antioxidantov, ich počet pri súčasnom spôsobe života nestačí. Dôležité je, aby sa dopĺňali príjmom v potrave a tak udržali správnu oxidačnú rovnováhu organizmu, ktorá je dennodenne narúšaná pôsobením tzv. voľných radikálov. Tie síce vznikajú v ľudskom tele prirodzene v rámci dôležitých biochemických procesov, no zároveň sa do tela dostávajú aj nadbytočné voľné radikály v dôsledku súčasného spôsobu života: pobyt v znečistenom prostredí, nadmerné vystavovanie sa slnečnému žiareniu alebo nesprávne stravovanie.

Podľa vyjadrení gastroenterológa Minárika prebytočné voľné radikály v ľudskom tele kolujú a hľadajú molekuly, s ktorými by reagovali a stabilizovali sa tak. "Pri tomto procese sa môžu zlučovať s molekulami telových buniek a narušovať tak integritu tých zdravých. Vznikajú tak ďalšie voľné radikály a proces sa tak neustále opakuje. Výsledkom je predčasné starnutie buniek a poškodzovanie tkaniva. Je tiež pravdepodobné, že voľné radikály prispievajú ku vzniku degeneratívnych a zápalových ochorení. Tento stav označujeme ako oxidačný stres," vysvetlil Minárik s tým, že práve antioxidanty tomu dokážu zabrániť.

"Ich pozitívny účinok je dokázaný napríklad pri znižovaní ukladania cholesterolu do ciev, teda ochrane kardiovaskulárneho systému, a existuje dokonca štúdia, ktorá preukazuje zabránenie vzniku niektorých nádorových ochorení," dodal odborník na výživu a zdravý životný štýl. Veľkú skupinu látok s antioxidačnými účinkami tvoria tzv. polyfenoly, ku ktorým patrí aj chlorogenová kyselina. Je to kombinácia kyseliny kávovej a chinovej, v káve najviac zastúpený polyfenol. Táto látka reprezentuje dôležitú časť kávových antioxidantov podieľajúcich sa na neutralizácii voľných radikálov, teda ochrane bunečnej bielkoviny a DNA. "Káva má vďaka polyfenolom podobne priaznivé antiaterogénne a kardioprotektívne účinky ako zelený čaj alebo červené víno," uviedol Minárik s tým, že vlastný obsah antioxidantov v káve však závisí od druhu a spôsobu úpravy kávových zŕn.

Podľa odborníkov má z dvoch najrozšírenejších druhov kávy Robusta silnejší antioxidačný potenciál ako viac konzumovaná Arabica, ktorá však vyniká intenzívnejšou kávovou chuťou a arómou. "Kompromisom vhodným pre zdravie i chuť je striedať oba druhy kávy, prípadne používať k príprave kávy kávovú zmes, ktorá obsahuje tak Robustu, ako aj Arabicu," uzavrel Minárik.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: