Ochráňte svoje deti pred nástrahami letných mesiacov

Okrem toho, že letné prázdninové mesiace prinášajú aj zvýšený počet úrazov detí, odborníci upozorňujú aj na ďalšie nástrahy číhajúce na ratolesti ako je úžeh, nedostatočný pitný režim či riziká spojené so stravovaním.

Teplé počasie láka deti tráviť voľné chvíle vo vonkajšom prostredí. Ak aj vaše deti trávia väčšinu času počas týchto dní na slnku, dbajte na vhodné oblečenie a pokrývku hlavy. Okrem toho netreba zabúdať ani na krémy proti UV žiareniu s vysokým ochranným faktorom a vhodné slnečné okuliare. Dieťa tak môžete lepšie ochrániť pred úžehom. Ten vzniká intenzívnym, priamym slnečným žiarením na nechránenú hlavu a zátylok dieťaťa. "Pozorujeme ho u detí, ktoré v horúčavách nemajú prikrytú hlavu a prejavuje sa zvýšenou telesnou teplotou, bolesťami hlavy, povrchným a zrýchleným dýchaním, rýchlym pulzom a nevoľnosťou," upozorňujú odborníci z Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR. Navyše deti by sa nemali vystavovať slnku v čase obeda, teda medzi 11.00 a 15.00 h., keď je slnečné žiarenie najintenzívnejšie.

Vyššie teploty a zvýšená telesná aktivita detí si vyžadujú aj mimoriadnu pozornosť pri dodržiavaní pravidelného príjmu tekutín. Dbať treba nielen na výber správnych nápojov, ale aj ich teplotu. Deťom by sa nemali podávať chladené nápoje, pretože im hrozí podráždenie sliznice hltana. Na uhasenie smädu je podľa odborníkov najlepšia voda, minerálne vody a nesladené ovocné čaje.

Leto je obdobím dozrievania a dostatku širokého sortimentu ovocia a zeleniny, najmä domácich druhov, čo by sa malo odraziť aj na jedálnom lístku ratolestí. Pred konzumáciou je potrebné ich dôkladne poumývať pod tečúcou pitnou vodou. Deti by mali jesť aspoň 5-krát denne. Je dôležité nepodceňovať význam plnohodnotných raňajok a nutrične hodnotnej desiaty. Množstvo dôležitých vitamínov a minerálnych látok dodá detskému organizmu práve čerstvé ovocie. Pre prísun vápnika je dôležitá aj konzumácia mliečnych nápojov. Pozor treba dať pri konzumácii potravín, ktoré sa pri vysokých teplotách a nedodržaní skladovacích podmienok môžu stať pôvodcom rôznych ochorení. Sú to napríklad rýchlo kaziace sa potraviny ako mäkké salámy, majonézové šaláty či niektoré cukrárenské výrobky a zmrzlina.

Počas leta stúpa aj detská úrazovosť. "Deti sú počas prázdninových mesiacov menej sústredené a uvoľnené, z čoho vyplýva zvýšené riziko poškodenia zdravia, zapríčinené ich neopatrnosťou," upozorňujú odborníci ÚVZ SR. Investície do bezpečnosti detí v podobe kúpy bezpečnostnej prilby či chráničov končatín by rodičia nemali podceňovať. Kým starším deťom je vhodné vytypovať bezpečné miesta na hranie, pri deťoch do troch rokov je potrebný zvýšený dohľad.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: