Silvia Gašparovičová osobne podporuje podujatia organizované SČK

Prvá dáma SR Silvia Gašparovičová dlhodobo s veľkým záujmom sleduje prácu Slovenského Červeného kríža (SČK). Zároveň osobne podporuje podujatia, ktoré organizuje tak SČK, ako aj Národná transfúzna služba na Slovensku.

"Vysoko si vážim všetkých, ktorí nezištne pomáhate tým, ktorí to potrebujú. Som veľmi rada, že sa budem môcť i ja z tejto pozície viac zapojiť do vašej práce," uviedla dnes počas zasadnutia Najvyššej rady SČK v Bratislave. Jej slová vyplynuli aj zo toho, že vo februári tohto roka prijala post čestnej prezidentky tejto organizácie. Silvia Gašparovičová si dnes prezrela tiež školiacu miestnosť, ktorá je určená nielen pre inštruktorov SČK, ale aj dobrovoľníkov. Zároveň sa oboznámila s tým, ako SČK pomáha ľuďom v zaplavených oblastiach Slovenska. Peter Potocký z územného spolku SČK v Michalovciach prvú dámu informoval, že im okrem iného poskytli aj čistiace prostriedky a pitnú vodu. "Stretávame sa s týmito ľuďmi, je tam veľa psychického utrpenia. Keď sa voda odčerpá, bude tam ešte dlho trauma z povodne," konštatoval. Zároveň dodal, že by uvítal, keby boli pre pomoc týchto občanov pripravené dlhodobejšie projekty pomoci.

SČK združuje 80.000 členov v 2500 miestnych spolkoch. TASR informovala poradkyňa manželky prezidenta SR pre styk s médiami Martina Balleková.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: