Do pochodu proti rakovine prsníka sa zapojilo v Košiciach 3500 účastníkov

Hlavná ulica v Košiciach dnes popoludní patrila ružovej farbe. Pochod proti rakovine prsníka prišlo podporiť 3500 ľudí. Ako dnes odznelo, ročne pribudne 2000 pacientok s touto zákernou chorobou a jedinou ochranou pred ňou je prevencia a včasné zachytenie symptómov.

"Je úžasné, že napriek počasiu nás prišlo do Košíc podporiť toľko ľudí. Je zrejmé, že projekt AVON proti rakovine prsníka oslovil mužov i ženy, starších i mladých,“ povedala jedna z tvárí projektu Ada Straková. Karin Habšudovú zase uchvátila skutočnosť, že ľudia prišli a kúpili si tričká Zdravé prsia napriek záplavám, ktoré východ Slovenska nedávno postihli. Pochodu sa dnes zúčastnili aj Nora Beňačková, Hana Rapantová, Henrieta Mičkovicová, Beáta Dubasová, Dara Rolins, Jana Kirschner, Alena Heribanová, Martin „Pyco“ Rausch, Bruno Ciberej. Sprievod absolvoval trasu so štartom o 15.00 h pri súsoší Immaculata a potom sa presúval uličkami historického centra Košíc, pričom jeho cieľ bol opäť na Hlavnej ulici.

Počas galaprogramu odovzdal hlavný sponzor akcie symbolické šeky v celkovej hodnote 40.000 eur pre Národný onkologický ústav v Bratislave, Východoslovenský onkologický ústav v Košiciach a pre Ligu proti rakovine. Vstupenkou na akciu bolo tričko Zdravé prsia, kúpou ktorého prispel každý pochodujúci na boj proti rakovine prsníka. Aj keď celkový výnos ešte nie je známy, už teraz je isté, že všetky finančné prostriedky budú venované na boj s touto zákernou chorobou. „Téma rakoviny prsníka je rozhodne aktuálna a týka sa všetkých žien a teda ja mužov, pre ktorých sú tieto ženy partnerkami, matkami dcérami. Veľmi nás teší, že po Bratislave sa nám tento rok podarilo preniesť túto úžasnú atmosféru do Košíc,“ povedala riaditeľka pre PR a reklamu spoločnosti AVON Magdaléna Drsová.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: