Cirkus Paciento v Banskej Bystrici

Projekt Cirkus Paciento sa vrátil na Kliniku pediatrickej onkológie a hematológie SZU DFNsP v Banskej Bystrici. Dve klaunky budú od 21. do 24. júna prinášať smiech a zábavu dlhodobo hospitalizovaným deťom. Tento projekt realizujeme vďaka spolupráci občianskeho združenia Červený Nos Clowndoctors so spoločnosťou HARTMANN-RICO, s.r.o. a spoločnosťou Avis, ktorá nám pre potreby tohto projektu poskytla automobil.

„Cieľom projektu Cirkus Paciento je vzbudiť u dlhodobo chorých malých pacientov záujem o život, lebo ak má pacient záujem o čokoľvek, znamená to, že má chuť žiť. Záujem o život je dôležitou súčasťou liečebného procesu,“ konštatuje umelecký riaditeľ občianskeho združenia Červený Nos Clowndoctors Gary Edwards.

Cirkus Paciento je program pre dlhodobo hospitalizované deti, ktoré vopred vyberú lekárky a sestry podľa ich zdravotného stavu a možností. Deti strávia štyri dni s dvoma klaunmi, ktorí sa s nimi podelia o časť svojich kúzelných schopností, žonglovacieho umenia, používania najrôznejších rekvizít a umenia šíriť pozitívnu energiu a smiech aj na nemocničnom oddelení. Na rozdiel od pravidelných návštev budú naši zdravotní klauni bez kostýmov a typických červených nosov. Ich úlohu prevezmú ich menší a mladší „kolegovia“. Vyvrcholením štvordenného kurzu smiechu a zábavy bude slávnostné cirkusové vystúpenie nových malých klaunov, určené ostatným hospitalizovaným deťom, rodičom a zdravotnému personálu.

Autor článku: Mgr. Zuzana Kostovčíková

Dátum zverejnenia: