ConvaTec uvádza Flexi-Seal SIGNAL FMS

Spoločnosť ConvaTec, celosvetový líder v oblasti vývoja a predaja inovatívnych medicínskych technológií pre domácu a nemocničnú starostlivosť dnes oznámila uvedenie Systému na retenciu fekálií (FMS) Flexi-Seal™ SIGNAL™. Flexi-Seal™ SIGNAL™ FMS, ktorý je v súčasnosti k dispozícii v niekoľko kľúčových európskych trhov má zlepšené kľúčové vlastnosti, vrátane unikátneho signalizačného indikátora ktorý sa vysunie, aby pomohol klinickým lekárom pri určovaní kedy je retenčný balón zariadenia naplnený na primeraný objem – čo poskytuje dôveru, že produkt je naplnený optimálne a tak vytvára bezpečný a účinné tesnenie ochrany ich pacientov.

Nové vlastnosti Flexi-Seal™ SIGNAL™ FMS, ktorý má originálny inovatívny tvar systému Flexi-Seal™ FMS, ktorý sa stal na základe nich najpoužívanejším systémom na retenciu fekálií(1) boli navrhnuté tak, aby pomohli znížiť riziko porušenia pokožky a šírenia infekcie, ako napríklad Clostridium difficile (C. difficile), zlepšiť starostlivosť o pacienta a jeho komfort, ako aj znížiť čas potrebný na opateru a znížiť celkové náklady na starostlivosť.

Spoločnosť ConvaTec výrazne zlepšila Flexi-Seal™ SIGNAL™ FMS priamo na základe klinických výsledkov, aby tak dosiahla čo najväčší prínos pre ich pacientov“, povedal Nino Pionati, President, Global Marketing and Business Development. "Klinickí lekári chcú vedieť viac o miere naplnenia retenčného balóna vo vnútri konečníka. Nový signálny indikátor im poskytuje vedomosti a dôveru že balón je naplnený na optimálne fungovanie."

Nová vlastnosť signalizácie funguje nasledovne: Keď sa dosiahne primeraný objem tekutiny vo vnútornom retenčnom balóne, na plniacom otvore nachádzajúcom sa na vonkajšej hadičke sa objaví malá bublina. Keď sa indikátor vysunie a zostane vysunutý, plnenie by sa malo zastaviť a nemalo by prekročiť 45 ml, aby sa zabránilo nadmernému naplneniu. Klinické pozorovanie ukázalo že správne naplnenie retenčného balóna minimalizuje riziko úniku.

Flexi-Seal™ SIGNAL™ FMS okrem signálneho indikátora zlepšuje nový zberný vak s filtrom z aktívneho uhlia, ktorý je navrhnutý na uchovávanie a uzavretie zápachu a poskytuje účinnú bariéru voči prenosu Clostridium difficile a pomáha minimalizovať riziko krížovej kontaminácie.(2) Nový univerzálny popruh bol navrhnutý tak, aby sa dal bezpečne zafixovať na otvorený rám postele a tak pomohol minimalizovať riziko znečistenia, ktoré by mohlo vzniknúť v dôsledku rozliatia.

Medzi ďalšie vlastnosti, ktoré zabezpečujú pohodlie a úľavu, patria modré vrecko ktoré možno ľahko umiestniť a ktoré je určené na jednoduché vloženie jedným prstom a zvýšená svetlosť výplachu na pomoc pri rozdeľovaní tekutiny na uľahčenie výplachu.

"Akútna inkontinencia fekálií má veľký vplyv na zdravie a pohodu pacientov ako aj ich opatrovateľov, osobitne na jednotke intenzívnej starostlivosti kde je bežná a častá infekcia Clostridium difficile," povedal Marcus Schabacker hlavný vedecký predstaviteľ spoločnosti ConvaTec. Prírastok Flexi-Seal™ SIGNAL™ FMS do našej rady systémov na retenciu fekálií Flexi-Seal™ poskytuje klinickým lekárom efektívne a inovatívne riešenie na retenciu fekálnej inkontinencie. Flexi-Seal™ SIGNAL™ FMS stanoví nový štandard starostlivosti o retenciu fekálnej inkontinencie a pomôže ďalej zlepšiť starostlivosť o pacientov.

O rade systémov na retenciu fekálií Flexi-Seal™ FMS

Flexi-Seal™ FMS, zariadenie na dočasné zadržiavanie pre pacientov s fekálnou inkontinenciou bolo navrhnuté na bezpečné a účinné odvedenie fekálií, na ochranu rán pacientov od kontaminácie fekáliami a zníženie rizika porušenia pokožky a rozšírenia infekcie. Flexi-Seal™ FMS je predpísaný ako vhodný liečebný postup u pacientov s malou alebo žiadnou kontrolou čriev a tekutou alebo polotekutou stolicou a možno ho používať až 29 dní po sebe. Medzi kľúčové vlastnosti Flexi-Seal™ FMS patria:

  • Mäkký, nízkotlakový balón, navrhnutý tak aby sa dal ľahko vkladať a vyberať a aby sa minimalizovala možnosť odumretia tkaniva 
  • Zberný vak s uzavretým koncom, ktorý môže pomôcť zníženiu infekcie
  • Kompletné bezlatexové vyhotovenie

V októbri 2008 ConvaTec tiež predstavila Flexi-Seal™ FMS Advanced Odor Control, osobitne navrhnutý na riešenie silného zápachu súvisiaceho s inkontinenciou fekálií. Flexi-Seal™ FMS Advanced Odor Control, ktorý si zachováva výhody pôvodného produktu ukázal, že dokáže úspešne eliminovať prenikanie zápachu cez katéter na úrovne ktoré sú pod prahom vnímateľným človekom.(3)

Klinické dôkazy

Začala sa perspektívna klinická štúdia 42 pacientov zameraná na hodnotenie bezpečnosti a fungovania Flexi-Seal™ FMS u subjektov s tekutou alebo polotekutou hnačkou a inkontinenciou. Medzi kľúčové nálezy patria:(4) · Sliznica konečníka bola zdravá po použití Flexi-Seal™ FMS u všetkých pacientov, ktorí mali základnú líniu a následnú endoskopiu · U 92 % pacientov sa stav pokožky udržal alebo zlepšil · 83 % opatrovateľov uviedlo, že Flexi-Seal™ FMS zlepšil kontrolu fekálií, bol účinný a časovo efektívny.

* Eliminuje vnímateľné naftalénové (indolové) a sulfidové zápachy vychádzajúce z hadice katétra

O spoločnosti ConvaTec

ConvaTec je popredný vývojár a predajca inovatívnych medicínskych technológií, ktoré pomohli zlepšiť život miliónov ľudí na celom svete. So štyrmi kľúčovými obchodnými divíziami – Ostomy Care, Wound Therapeutics, Continence and Critical Care, and Infusion Devices – ConvaTec vyrába produkty podporujúce odborníkov pracujúcich od nemocníc po domácnosti v oblasti zdravotnej starostlivosti. Zo svojho sídla v meste Skillman, v americkom štáte New Jersey spoločnosť kontroluje viac ako 8000 zamestnancov vo viac ako 90 krajinách, ktorí slúžia spotrebiteľom a ich odborníkom pracujúcich v oblasti zdravotnej starostlivosti na šiestich kontinentoch. Viac informácií nájdete na stránke http://www.convatec.com.

(1) HPIS. Q2 2009. Moving Annual Total (MAT) Fecal Control Category. Registrované údaje, ConvaTec.

(2) Use of filtered faecal collection bags to contain Clostridium difficile: an in vitro study. WHRI 3274 MA138. 25. septembra 2009. Registrované údaje, ConvaTec.

(3) Odor reduction in fecal management devices. White Paper. 2009. Registrované údaje, ConvaTec.

(4) Padmanabhan A, Stern M, Wishin J, Mangino M, Richey K, DeSane M. Clinical evaluation of a flexible fecal incontinence management system. Am J Crit Care, júl 2007;16:384-393

Flexi-Seal je registrovaná obchodná značka spoločnosti ConvaTec Inc. v USA.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: