Dovolenka môže byť pre ľudí s intoleranciou laktózy plná nástrah

Dovolenka môže byť pre ľudí s intoleranciou laktózy plná nástrah
Zdroj: bigstockphoto.com

Dovolenka v zahraničných destináciách môže byť pre ľudí s intoleranciou laktózy plná nástrah. Môže zato predovšetkým neznáme prostredie, neznalosť lokálnej kultúry a miestnej kuchyne.

"Aj v prípade, že si našinci často pripravujú stravu na dovolenke svojpomocne, kvôli teplotným zmenám a dĺžke cesty nie je možné zobrať si na cesty mlieko bez laktózy so sebou. Ťažkosti môže paradoxne spôsobiť aj tabletka proti nevoľnostiam z cestovania, laktóza sa totiž často pridáva do liekov ako sladidlo," hovorí Rastislav Stolárik, predseda neformálneho združenia Intolerancia laktózy. Problémy môže spôsobiť v zahraničí aj jazyková bariéra. Tá často znemožňuje spýtať sa v reštaurácii na obsah mlieka alebo smotany v konkrétnom jedle, problémom môže byť aj nájdenie mlieka bez obsahu laktózy podľa textu na škatuli v obchode. "Neznášanlivosť mlieka nie je neriešiteľná, mlieku a mliečnym jedlám sa netreba nevyhnutne vyhýbať, hlavne ak ho máte radi alebo chcete na dovolenke ochutnať miestne špeciality, do ktorých sa mlieko pridáva," tvrdí Stolárik.

Riešení je podľa jeho slov niekoľko. "Treba sa vopred pripraviť, odsledovať si svoj prah tolerancie mlieka a túto hranicu neprekračovať. Menej laktózy je vo fermentovaných mliečnych výrobkoch, akými sú napríklad bryndza, vyzreté syry alebo jogurty. Ak radi pijete mlieko, alebo do jedál či kávy chcete pridať smotanu, môžete si vyrobiť bezlaktózové varianty na dovolenke aj sami. Postačia na to kvapky s enzýmom laktáza, ktorý za pár hodín laktózu v bežnom mlieku či smotane rozloží," vysvetlil.

Dôležité je taktiež kombinovať mliečne výrobky s nemliečnymi, resp. dať si tie mliečne radšej po ako pred iným jedlom, čím organizmus získa viac času na spracovanie mliečneho cukru. Intolerancia laktózy nie je choroba, ide o stav, pri ktorom ľudské telo neprodukuje enzým laktáza v dostatočnom množstve. Telo tak nemôže štiepiť laktózu — zložený mliečny cukor, ktorý v prípade, že sa dostane do hrubého čreva, spôsobuje ťažkosti.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: