Nemocnica Oftal vo Zvolene je už štvrtý rok na čele rebríčka spokojnosti pacientov

Viac ako 1050 operačných zákrokov, okolo 500 hospitalizovaných pacientov na jednodňovej chirurgii a takmer 12.000 vyšetrení vykonali vlani lekári Špecializovanej nemocnice Oftal vo Zvolene. Zariadenie sa od svojho vzniku v roku 2005 pravidelne umiestňuje na čele rebríčka spokojnosti pacientov Všeobecnej zdravotnej poisťovne a poisťovne Dôvera.

Ako na dnešnej tlačovej konferencii informovali zástupcovia kliniky, okrem bežných zákrokov v chirurgii kataraktu, sietnice, sklovca a glaukomu, začali ako prví na Slovensku realizovať aj operácie zadného segmentu oka.
"Našou ambíciou do budúcnosti je ešte rozšíriť naše pracovisko a ďalšiu operačnú sálu a venovať sa pedooftalmológii," povedala primárka pracoviska Marta Ondrejková. Podľa riaditeľa kliniky Petra Lysinu, až na niektoré výnimky, všetky lekárske výkony hradia poisťovne. "Aj keď sme spočiatku prijímali len pacientov z južnej časti Banskobystrického kraja, dnes nás navštevujú ľudia prakticky z celého Slovenska i zo zahraničia," uviedol.

Pracovníci nemocnice sa snažia robiť aj v oblasti prevencie, a to svojimi návštevami v predškolských zariadeniach. Ich odborný dohľad pomohol napríklad aj skvalitneniu špeciálnej očnej škôlky pre deti s poruchami zraku v Banskej Bystrici. V októbri 2008 zorganizovala Špecializovaná nemocnica Oftal kongres Slovenskej oftalmologickej spoločnosti (SOS) s medzinárodnou účasťou a v polovici júna 2010 pripravila aj I. odborné stretnutie Sekcie pre choroby sklovca a sietnice SOS. V nemocnici sa pred dvoma rokmi konal aj dovtedy na Slovensku unikátny kurz operácií oka vo virtuálnej realite.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: