Mestskú nemocnicu v Krupine možno prenajme spoločnosť Agel SK

O prenájom krupinskej Mestskej nemocnice prejavila záujem spoločnosť Agel SK, ktorá začiatkom júla prebrala aj nemocnicu vo Zvolene. Predseda predstavenstva spoločnosti Milan Leckéši dnes predniesol svoje predstavy o budúcom fungovaní nemocnice tamojším poslancom. "Nemocnica by mala fungovať ako zariadenie čiastočnej následnej starostlivosti," uviedol. Posilniť by sa preto mali najmä ambulantná lekárska pomoc a oddelenie dlhodobo chorých. Nemocnica by mala buď vlastnú právnu subjektivitu, alebo by bola súčasťou NsP vo Zvolene. Predseda spoločnosti si vzhľadom na nedostatok lekárov v krupinskej nemocnici vie predstaviť aj priamu pomoc lekárov zo Zvolena.

Pokiaľ sa dohodnú so zdravotnými poisťovňami, zariadenie môžu prebrať k 1. septembru 2010. Suma za prenájom bude ešte predmetom ďalších rokovaní s vedením mesta. Podľa primátora mesta Radoslava Vazana tieto peniaze chcú spätne reinvestovať do majetku nemocnice. "Myslím si, že do 1. septembra sa na prenájme a ďalších podrobnostiach prebratia nemocnice dokážeme dohodnúť," podotkol. Krupinská nemocnica ruší ku koncu júla pôrodnicu. O prácu príde asi 20 zamestnancov. Riaditeľ Ján Melich zdôvodňuje tento krok zastavením platieb za výkony od zdravotnej poisťovne Dôvera a znížením platieb od najväčšej Všeobecnej zdravotnej poisťovne.

Mestská nemocnica v Krupine má k dnešnému dňu dlh približne 700.000 eur. Spoločnosť Agel SK však tieto záväzky nepreberie. Agel SK vlastní na Slovensku štyri nemocnice. Okrem Zvolena aj NsP v Krompachoch, Levoči a Komárne.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: