Sanofi-Aventis možno podá na Genzyme nepriateľskú ponuku

Francúzska farmaceutická spoločnosť Sanofi-Aventis sa možno uchýli k nepriateľskej ponuke pri pokuse kúpiť amerického konkurenta Genzyme, ak vedenie americkej biotechnologickej firmy nebude s prevzatím súhlasiť. Uviedli to dnes analytici finančnej skupiny Citigroup. Podľa analytikov Marka Daintyho a Yarona Werbera sa neočakáva, že by sa na scéne objavil ešte iný kupec, je možné, že Sanofi nakoniec Genzyme kúpi v hodnote 74 prípadne 77 USD za akciu (56,80 resp. 59,10 eura).

Investori spoločnosti Genzyme tvrdia, že Sanofi by mohla zaplatiť za akciu výrobcu liekov na liečbu genetických chorôb až 80 USD, čo by znamenalo 21,3 miliardy USD. Šéf francúzskej spoločnosti Chris Viehbacher má zatiaľ od predstaviteľov správnej rady Sanofi-Aventis súhlas s ponukou za 70 USD/akcia, čo znamená 18,7 miliardy USD za americkú spoločnosť.

"Ak vedenie Genzyme bude ponuku odmietať alebo žiadať nereálnu cenu, je možné, že vedenie Sanofi-Aventis podá nepriateľskú ponuku, teda obíde vedenie a správnu radu a ponuku podá priamo akcionárom spoločnosti," dodali Dainty a Werber. Informovala o tom agentúra Bloomberg.

(1 EUR = 1,3028 USD)

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: