Streľba si vyžiadala 15 zranených, jeden je v kritickom stave

Streľba si vyžiadala 15 zranených, jeden je v kritickom stave
Zdroj: bigstockphoto.com

Včerajšia streľba v bratislavskej Devínskej Novej Vsi si vyžiadala až 15 zranených, pôvodné informácie hovorili o 14 osobách. Ako dnes na tlačovej konferencii ozrejmil minister zdravotníctva Ivan Uhliarik, do nemocnice priviezli sanitky 13 ľudí, dvoch účastníkov krvavého incidentu ošetrili záchranári priamo na mieste. "Jeden pacient je v kritickom stave, aj keď stabilizovanom, traja stále vo vážnom, deväť je stabilizovaných."

Zranení smerovali v sanitkách z miesta streľby do všetkých bratislavských nemocníc. Ako priblížil šéf rezortu, dvaja pacienti ležia na Kramároch, ďalší dvaja na Antolskej a rovnako aj v Ružinove. Traja ľudia sú hospitalizovaní v nemocnici v Starom Meste. Troch pacientov záchranky previezli do Vojenskej nemocnice na Patrónke, odkiaľ jednu ženu po ošetrení prepustili domov. Trojročného chlapca prijali v bratislavskej detskej fakultnej nemocnici, odkiaľ si ho odviezli rodičia. Ako objasnil vedúci lekár Operačného strediska Záchrannej zdravotnej služby Martin Balko, prvý telefonát o streľbe dostali záchranári o 9.45 h, pričom prvá záchranka na miesto dorazila o päť minút neskôr. "Celú akciu sme ukončili 12.05 h, keď sme mali verifikované, že páchateľ je zneškodnený a v mieste udalosti sa zatiaľ nenachádzajú žiadne zranené osoby," povedal.

V súvislosti s incidentom muselo zasahovať päť ambulancií rýchlej lekárskej pomoci a päť rýchlej zdravotníckej pomoci. "To znamená päť tímov dvojčlenných, päť tímov trojčlenných," vysvetlil Balko.

Traja zranení sú stále vo veľmi vážnom stave, ale stabilizovaní

Traja zranení z pondelňajšej (30.8.) streľby v Devínskej Novej Vsi sú stále vo vážnom stave. TASR o tom informovala hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Bratislava Rút Geržová. "Najmä pacient na Kramároch a pacient v nemocnici na Antolskej v Petržalke. Sú udržiavaní v umelom spánku a sú vo veľmi vážnom stave, ale zatiaľ stabilizovaní," povedala hovorkyňa, ktorá však upozornila, že v týchto dvoch prípadoch môže stále kedykoľvek dôjsť k zmene. Ako ďalej uviedla, zraneného, ktorého operovali v ružinovskej nemocnici, lekári prebrali z umelého spánku. "Komunikuje, tak azda možno hovoriť o miernom zlepšení jeho zdravotného stavu," poznamenala Geržová. Ďalších päť pacientov hospitalizovaných v Univerzitnej nemocnici je podľa jej slov relatívne ľahšie zranených. "Tí boli včera operovaní, alebo niektorí ani nemuseli byť operovaní, sú pri vedomí a komunikujú," uzavrela. Pondelňajšia streľba v Devínskej Novej Vsi si vyžiadala až 15 zranených, ktorí v sanitkách smerovali do všetkých bratislavských nemocníc. V súvislosti s incidentom zasahovalo päť ambulancií rýchlej lekárskej pomoci a päť rýchlej zdravotníckej pomoci.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: