Laserový mezolift

Laserový mezolift
Zdroj: bigstockphoto.com

Laserový mezolift funguje na princípe injekčného, ale je niekoľkokrát účinnejší.

Pri injekčnom mezolifte sa ihlou vytvárajú v koži drobné kanáliky prostredníctvom jemného vpichu. Na povrch kože sa aplikujú účinné látky, ktoré vyvolávajú tvorbu kolagénu.

Pri laserovom Mezolifte laserový lúč hrúbky 0,12 mm tiež vytvára tzv. mikrokanáliky, ale do hlbšej vrstvy kože (cca 0,75 mm) a s oveľa väčšou prenosťou. Cez ne sa do kože môžu vstrebať účinné látky, ktoré by iným spôsobom do strednej hĺbky kože neprenikli.

Prednosťóu ošetrenia laserom (v lokálnom znecitlivení) je jeho vyššia presnosť pri hĺbke prieniku a rýchlosť. Laser vytvorí približne 90 mikrokanálikov za sekundu, čo pri manuálnom alebo pištoľovom vykonaní mezoterapie nie je možné.

Najväčším prínosom použitia laseru je vytvorenie tzv. stimulačnej zóny po obvode mikrokanálika. Táto oblasť pozostáva z denaturovaného (tepelne poškodeného) kolagénu a normálneho kolagénu.

Počas pol roka táto zóna stimuluje tvorbu kolagénu a pri opakovaných zákrokoch stúpa počet týchto stimulujúcich miest v koži. Druhým krokom ošetrenia je aplikácia 1 ml prípravku kyseliny hyaluronovej, ktorá tým, že na seba viaže vodu zabezpečí vypnutie a hydratáciu pelti.

Očakávaný prínos

 • redukcia vrások
 • zmenšeniu pórov
 • napnutie ochabnutej kože
 • úprava jaziev po akné

Sprievodné prejavy bezprostredne po ošetrení

Začervenanie na ošetrovaných plochách tváre, prípadne v bezprostrednom okolí sa dostaví v priebehu niekoľkých desiatok minút po zákroku. Zvyčajne trvá 1-3 dni.

Opuch - ošetrované miesta a bezprostredné okolie môžu mierne opuchnúť, intenzia je individuálna, mizne po 1-2 dňoch.

Drobné chrastičky - na druhý deň sa mikrokanáliky vytvorené laserom uzatvoria drobnou chrastičkou. Zvyčajne sa stratí do 3 dní.

Pozákroková starostlivosť

 1. Na tvár sa nanesie Excipial krém, Excipial mastný krém, Avene Tolerance extreme, Atoderm PO. Nenanášať na ošetrované plochy iný ako odporučený lokálny prípravok.
 2. Podľa potreby sa môžu na ošetrené plochy priložiť studené, nie vlhké obklady.
 3. Ošetrené plochy by sa nemali oplachovať horúcou vodou.
 4. Akýkoľvek druh pílingu alebo ošetrenie zamerané na odstránenie povrchových buniek pokožky je na ošetrovaných plochách možné najskôr 4 týždne po zákroku.
 5. Krém s ochranným faktorom proti UV žiareniu alebo makeup sa aplikujú na 3. deň.
 6. Mesiac po zákroku je potrebná ochrana pred ultrafialovým žiarením /časť preniká aj cez sklo/ krémom s vysokým ochranným faktorom v UVA aj UVB oblasti. Odporúča sa nechodiť na slnko, do solárií. Ochranu pred slnkom poskytne aj oblečenie /široký klobúk/.
 7. V prípade potreby sa zákrok odporúča opakovať o cca 3 týždne.


Upozornenie

 1. Ak ste nedávno absolvovali píling alebo iné ošetrenie, ktoré odstraňuje z povrchu kože bunky, napr. mikrodermabráziu, informujte lekára.
 2. Tri týždne pred zákrokom sa nevystavujte slnečnému žiareniu, soláriu.
 3. Ak ošetrujete lokality, na ktorých sa má vykonať zákrok, prípravkami obsahujúcimi kyselinu glykolovú, salycilovú, deriváty vitamínu A alebo iný zlupujúci prípravok, informujte lekára
 4. Ak máte nejaké opakujúce sa ochorenie v mieste plánovaného zákroku, napr. herpes, informujte lekára.

Autor článku: MUDr. Rastislav Vrabec

Dátum zverejnenia: