I. Uhliarik neprezradil, či bude odvolávať riaditeľov fakultných nemocníc

Minister zdravotníctva Ivan Uhliarik bol dnes na prvej pracovnej návšteve v nitrianskej fakultnej nemocnici. S jej riaditeľom Jozefom Valockým hovoril okrem iného aj o sťažnostiach lekárov a zdravotných sestier, ktorí už dlhší čas kritizujú pomery v nemocnici. Na viaceré nedostatky upozornili odborári v otvorenom liste ešte bývalého premiéra Roberta Fica, minulý mesiac o problémoch hovorili aj s novým ministrom zdravotníctva v Bratislave. Personál nemocnice kritizuje neochotu vedenia komunikovať a tiež rapídny pokles lekárov i sestier na jednotlivých oddeleniach. Ich pracovníci tak musia podľa odborárov odrábať stále viac nadčasov za rovnakú alebo menšiu mzdu.

"Venovali sme sa tomu, hovorili sme o tom s pánom riaditeľom a prijali sme také opatrenia, aby sa toto začalo riešiť," uviedol Uhliarik. Vedeniu nemocnice i odborárom odkázal, aby zlepšili vzájomnú komunikáciu. "Medzi dvoma odborovými zväzmi a potom určite aj zo strany vedenia bude nutná väčšia ochota počúvať," skonštatoval. Zároveň upozornil na fakt, že v nitrianskej nemocnici fungujú dva odborárske zväzy, čo vzájomnú komunikáciu s vedením skôr komplikuje. "Nie je dobré, aby v akejkoľvek organizácii fungovali paralelne dva odborové zväzy, ktoré sú niekedy vo svojich vyhláseniach protichodné. Potom neviete, že s ktorým odborovým zväzom máte rokovať. Toto nie je dobré. Na tomto by mali odborári najprv popracovať, ale samozrejme uznávam aj ich podnety, že nemocnica by mala byť otvorená a jej vedenie viac počúvať," uviedol Uhliarik.

Minister dnes odmietol prezradiť, či riaditeľ nemocnice a nominant strany Smer-SD Jozef Valocký zostane aj naďalej vo svojej funkcii. "Toto je v súčasnej dobe predčasná otázka. Ja robím návštevy po všetkých fakultných nemocniciach, ktoré sú pod gesciou ministerstva zdravotníctva. Budúci týždeň tieto návštevy ukončím a potom sa rozhodnem," skonštatoval Uhliarik. Na otázku, či už vie, ktorí riaditelia fakultných nemocníc zostanú vo funkcii a ktorí nie, odpovedal: "Ja viem, ale v súčasnosti je to predčasné."

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: