Situácia v nemocnici v Zlatých Moravciach je stabilizovaná, exekúcie už nehrozia

Po dlhoročných problémoch a nedávnej hrozbe exekúcií je situácia v mestskej nemocnici v Zlatých Moravciach stabilizovaná. Mestu sa podarilo z úveru zaplatiť jej dlhy v hodnote viac ako 1,3 milióna eur. Podľa zlatomoravskej primátorky Serafíny Ostrihoňovej v súčasnosti nemocnica hospodári s vyrovnaným rozpočtom a v poslednom období sa jej podarilo našetriť peniaze aj na investície.

"Oddlžila sa z finančných prostriedkov mesta a snažia sa dlh nevytvárať. Pevne verím, že takto fungovať bude aj naďalej. Podarilo sa našetriť aj peniaze na kúpu sterilizačného prístroja za takmer 400.000 eur," uviedla. Ostrihoňová ocenila aj rastúcu kvalitu zdravotnej starostlivosti. "Som vďačná všetkým, ktorí sa zaslúžili o to, že podľa hodnotení pacientov Všeobecnej zdravotnej poisťovne a zdravotnej poisťovne Dôvera nemocnica patrí k najlepším na Slovensku. V rámci Slovenska sa na tretie miesto dostala chirurgia a celá nemocnica skončila na piatom mieste. Je to úžasný úspech," myslí si.

Práve vďaka stabilizovanej situácii nemá mesto podľa Ostrihoňovej potrebu naliehavo hľadať pre nemocnicu strategického investora. Primátorka ešte minulý rok vetovala uznesenie mestského zastupiteľstva, ktoré chcelo nemocnicu prenajať víťazovi vypísanej verejnej súťaže Pavlovi Učnikovi. Nepáčili sa jej podmienky, za akých chcel investor zdravotnícke zariadenie prevádzkovať. "Myslím si, že dokážeme utiahnuť nemocnicu aj bez nejakého strategického investora. Osem rokov to funguje. Nemocnica existuje a veľmi dobre," skonštatovala Ostrihoňová. Podľa jej slov však nie je vylúčené, že by v prípade výhodnej ponuky mesto nemocnicu prenajalo. "Len taký investor by bol akceptovateľný aj mnou, aj celým vedením mesta a serióznymi poslancami, ktorý by stopercentne zaručil svojimi dobrými skúsenosťami aj z iných nemocníc, že nemocnica bude fungovať desiatky, najmenej dvadsať rokov tak ako dnes, alebo ešte s rozšírenými oddeleniami. Snívam o tom, aby sa prinavrátila pôrodnica, detské a gynekologické oddelenie," dodala Ostrihoňová.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: