Živá soľ

Živá soľ
Zdroj: bigstockphoto.com

Dominantným prvkom živej soli je horčík (magnézium), ktorý má nezastupiteľnú úlohu v živom organizme. Patrí do skupiny prvkov a minerálov, ktoré sú súčasťou množstva enzýmov, látok urýchľujúcich rôzne procesy v organizme človeka.

Nachádza sa najmä v kostiach, svaloch, pečeni, ľadvinách a v nervovom tkanive, ktoré významne ovplyvňuje a jeho nedostatok má vplyv na ich funkciu. Magnézium podmieňuje veľký počet biochemických procesov, vrátane metabolizmu nukleových kyselín a bielkovín. Posilňuje imunitný systém, bráni vzniku ľadvinových a žlčových kameňov, je vhodný pri liečbe vysokého krvného tlaku a je nevyhnutný aj pre správnu hormonálnu činnosť. Jeho nedostatok sa prejavuje poruchami hybnosti, ochabnutosťou, kŕčmi, brnením v končatinách, prejavmi nervozity, úzkosťou, podráždenosťou, poruchami v rytmickej činnosti srdca, dvojitým videním, zvýšenou hladinou tuku v krvi.

Revitalizácia organizmu

V súčasnosti je nedostatok horčíka v tele veľmi rozšírený. Je to spôsobené jeho nedostatkom v prijímanej potrave a tiež zvýšenými nárokmi organizmu na jeho spotrebu. Tehotenstvo, permanentný stres, zvýšený fyzický a psychický výkon, nedostatok spánku, zlá životospráva a v neposlednej miere užívanie liekov sú faktory, kedy je potrebné zvýšiť príjem magnézia, aby organizmus dokázal udržať svoju rovnováhu a výkonnosť. Použitie „živej soli“ vo forme kúpeľa, alebo obkladu, dodá chýbajúci horčík a rýchlo dokáže odbúrať stres navodiť v organizme pocit rovnováhy  a urýchliť regeneráciu fyzických a psychických síl. V poslednej dobe sme zaregistrovali aj použitie v súkromných bazénoch rodinných domov, kde sledujeme rovnaké blahodarné účinky podobné morskej vode počas letnej dovolenky pri mori. Jej použitie vylepšuje kvalitu vody, zabraňuje množeniu baktérií, zlepšuje biologickú rovnováhu v bazénoch a má liečivé účinky.

Vynikajúce vlastnosti

Jedinečnosť „Živej soli“ je v jej chemickom zložení, hlavne v množstve magnézia (Mg), ktorého táto soľ obsahuje 47 percent, čo je viac ako v soli v Mŕtvom mori. Samozrejme, obsahuje aj ďalšie vzácne minerály a prvky. Vznikla pravdepodobne odparením vody z pravekého oceánu a vrásnením zemského povrchu sa pred miliónmi rokov dostala pod zemský povrch, kde bola pri hľadaní nerastov objavená. Pomáha pri kožných ochoreniach, hojení rán, ekzémoch, športovci ju používajú pri regenerácii po veľkých výkonoch, mnohých starších ľudí zbavila kŕčov, pomohla pri rekonvalescencii po vážnych zraneniach a chorobách. Je určite jednou z ciest ako vylepšiť zdravotný stav organizmu, zvýšiť jeho imunitu a priblížiť sa k zdravému životnému štýlu.

Autor článku: Ing. Štefan Čutka, časopis Bedeker zdravia

Dátum zverejnenia: