Podľa nového riaditeľa DFN Košice je dôležitá odbornosť i ekonomika

Spojenie odbornosti s ekonomikou je hlavná priorita zastupujúceho riaditeľa Detskej fakultnej nemocnice (DFN) v Košiciach Petra Krcha.

"Som vo funkcii len od 1. októbra a tak ako ďalší uchádzači sa zúčastním výberového konania na funkciu riaditeľa," povedal Krcho. Preto ani dnes nedokáže s určitosťou povedať, akým spôsobom a kedy sa uskutoční investičný projekt rekonštrukcie a dostavby DFN za 14 miliónov eur. "Projekt je hotový a pripravený, ale nie je jednoduché zabezpečiť rekonštrukciu a zároveň plnú prevádzku nemocnice," dodal. Ako ďalej spresnil, jeho ďalšími prioritami vo funkcii je antibiotická taktika a lieková politika, na to naviazané nemocničné infekcie či validné informácie v medicíne. "Patrí k tomu aj celý balík záležitostí, ktoré sa týkajú využitia prístrojov, ktoré sú v majetku DFN a ich efektívnejšie využitie. Mohli by sa napríklad využívať aj na miestach, ktoré tieto prístroje viac potrebujú," poznamenal Krcho. Zamerať sa chce aj na prácu s personálom sestier a lekárov a logistiku ošetrovania pacientov.

Podľa Krcha by riaditeľmi nemocníc mali byť predovšetkým lekári, pretože sa podľa neho nedá odtrhnúť ekonomika od odbornej praxe. "Som zároveň aj prednostom oddelenia neonatológie a stále slúžim ako výkonný lekár," prezradil. Dodal ďalej, že prepúšťanie v DN zatiaľ nehrozí, ale do dvoch mesiacov by mala byť hotová analýza stavu v DFN.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: