V areáli popradskej nemocnice otvorili zrekonštruované priestory pre záchranárov

V areáli popradskej nemocnice dnes slávnostne otvorili novozrekonštruované priestory, ktoré budú využívať pracovníci Záchrannej zdravotnej služby. Približne 280.000 eur vynaložila nemocnica na rekonštrukciu starých skladových priestorov zo svojich vlastných zdrojov.

"Rekonštrukcia týchto priestorov, ktoré boli dosť zanedbané, prebiehala zhruba tri mesiace," doplnil riaditeľ nemocnice Jozef Tekáč. Vznikli tu nové priestory pre tri posádky rýchlej zdravotnej pomoci, ktoré sú lokalizované pre mesto Poprad. Podľa riaditeľa to zvýšilo štandard pre lekárov a záchranárov, ktorí vykonávajú náročnú prácu, majú možnosť vzdelávať sa tu počas služby a zároveň priestor na lepší oddych. "Verím, že spokojní zamestnanci poskytujú lepšiu službu pre pacientov, ktorí potrebujú ich pomoc," konštatoval Tekáč. Popradská nemocnica je práve vo fáze, kedy sa ukončila inovácia laboratórií v nemocnici, momentálne sa čaká na vybavenie laboratórnym nábytkom. Nemocnicu čaká dokončenie prestavby centrálneho príjmu a pokračuje tiež výstavba desiatich moderných operačných sál, modernizácia centrálnej sterilizácie, oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny a rádiodiagnostiky. "Výstavba začala v auguste, je spolufinancovaná z Eurofondov. Z môjho pohľadu ani kríza neovplyvňuje zdravie a životy pacientov, ktorí potrebujú našu pomoc, ktorú im my vieme poskytnúť, a za ktorú nám poisťovne dokážu zaplatiť," zdôvodnil riaditeľ nemocnice modernizáciu nemocnice aj napriek stále pretrvávajúcej hospodárskej kríze. Popradskú nemocnicu podporuje aj mesto, do dvoch týždňov by mala začať rekonštrukcia príjazdovej komunikácie do areálu vrátane parkovacích miest. "Je to súčasťou rekonštrukcie miestnych komunikácií, do ktorých mesto zainvestovalo 4 milióny eur," priblížil primátor mesta Anton Danko. Zdravotníci popradskej Záchrannej zdravotnej služby patria medzi najlepších, dokazuje to aj víťazstvo na medzinárodnej súťaži záchranárov Záchrana 2010.

V Poprade sa za posledné obdobie rozšíril počet záchranárov, na čo popradská nemocnica okamžite zareagovala a vedenie vytvorilo nové priestory pre potreby Záchrannej zdravotnej služby. "Došlo tak k optimalizácii pracovných a psychosociálnych podmienok a ku skvalitneniu práce pre naše výjazdové skupiny," konštatovala zástupkyňa primárky Záchrannej zdravotnej služby Poprad Jana Husová. V starých priestoroch bol trochu problém zorganizovať výjazdy do jednej minúty podľa platných noriem. "Teraz sa tento problém vyriešil, máme viac priestoru pre prácu, pre nácvik rôznych špecifických situácií, pre vzdelávanie, určite je to lepšie," zhodnotila. Záchranná zdravotná služba z Popradu realizuje záchranné akcie v meste Poprad, nachádzajú sa tu dve posádky s lekárom a jedna bez lekára. Okrem toho však zastrešuje aj celý okres Poprad, pričom jedna posádka s lekárom je v Smokovci a ďalšie tri posádky bez lekára sú vo Svite, na Štrbe a v Hranovnici.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: