Tisíce ľudí behom proti rakovine pomohli kúpiť unikátny prístroj

Viac ako 8700 bežcov a stovky darcov prispeli počas mája a júna tohto roka na dobrú vec a zapojili sa do celoslovenského charitatívneho Behu pre život. Z výťažku tejto akcie a darov zakúpila Nadácia Výskum rakoviny pre Ústav experimentálnej onkológie pyrosekvenátor - prístroj na diagnostiku rakoviny v hodnote 68.000 eur. Pyrosekvenátor dokáže upozorniť na možný výskyt nádorového ochorenia a sledovať účinnosť liečby onkologických pacientov z celého Slovenska.

"Z celého srdca ďakujeme všetkým darcom, bežcom, sponzorom, ktorí v tomto roku prispeli na dobrú vec vo výskume rakoviny takmer trojnásobne vyššou sumou než vlani. Bez ich pomoci a podpory by sme nemohli kúpiť špičkové prístroje na výskum rakoviny, ktoré sú v západnej Európe samozrejmosťou," uviedla Margita Klobušická, prezidentka Nadácie Výskum rakoviny.

Beh pre život sa uskutočnil v centrách štyroch miest Slovenska – v Nitre, Bratislave, Prešove a Žiline. Trať dlhú štyri kilometre mohli účastníci nielen zabehnúť, ale aj prejsť. Konto Behu pre život bude otvorené pre darcov až do konca roka. Vyzbierané prostriedky sa však započítajú do výsledkov budúceho ročníka. Nadácia Výskum rakoviny vznikla pred 17 rokmi. Jej cieľom je finančne podporovať onkologický výskum z hľadiska prevencie, včasnej diagnózy a liečby rakoviny. Má bohaté skúsenosti s organizovaním verejných finančných zbierok. Každoročne podporuje mladých súčasných i budúcich onkológov.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: