Minister I. Uhliarik vymenoval novú riaditeľku OS ZSS

Minister zdravotníctva Ivan Uhliarik (KDH) vymenoval do funkcie riaditeľky Operačného strediska Záchrannej zdravotnej služby Slovenskej republiky (OS ZSS) Andreu Smolkovú, ktorá od 29. októbra vo funkcii nahradila doterajšieho riaditeľa Ľubomíra Kočiša. Pre TASR to uviedla manažérka marketingu a komunikácie s verejnosťou OS ZSS Dominika Šulková.

Smolková je lekárka, pracovala v ambulancii záchrannej zdravotnej služby, aj ako medicínsky supervízor. Pôsobila ako vedúca lekárka Krajského operačného strediska záchrannej zdravotnej služby v Prešove a ako sekundárny lekár Kliniky anestéziológie a intenzívnej medicíny FNsP J.A.Reimana v Prešove. Venuje sa tiež pedagogickej činnosti. Pôsobí na subkatedre Urgentnej medicíny Slovenskej zdravotníckej univerzity ako externý pedagóg a na Fakulte zdravotníctva Prešovskej univerzity, kde vyučuje predmet Urgentná a zdravotná starostlivosť. Pracuje aj pre európsku kanceláriu WHO, kde sa ako odborná konzultantka aktívne podieľa na príprave a realizácii medzinárodných projektov v oblasti neodkladnej zdravotnej starostlivosti.

"Post riaditeľky Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby je pre mňa výzvou. Ako dlhoročná lekárka záchrannej zdravotnej služby si plne uvedomujem rezervy, ktoré systém neodkladnej zdravotnej starostlivosti na Slovensku má. Vnímam neuveriteľný vývoj, akým prešla záchranná zdravotná služba za posledné roky, ale aj jej veľký potenciál na prijímanie pozitívnych zmien," povedala nová riaditeľka OS ZZS, ktorá chce podľa vlastných slov naďalej vnímať pacientov ako lekárka.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: