Mestskú nemocnicu v Krupine už spravuje AGEL SK

Krupinská nemocnica je od dnešného dňa pracoviskom akciovej spoločnosti Nemocnica Zvolen, člena skupiny AGEL. TASR o tom informovala hovorkyňa AGEL Andrea Haščíková. Zmenu správcu nemocnice odsúhlasili krupinskí poslanci ešte koncom leta. "Naše hlavné zámery závisia od rokovaní so zdravotnými poisťovňami," uviedla hovorkyňa nového správcu. "Máme záujem aj naďalej pokračovať v prevádzkovaní oddelenia dlhodobo chorých, interného oddelenia, DSS, ambulantných a vyšetrovacích prevádzok nemocnice," dodala. Záujmom je tiež zachovať lôžkovú a ambulantnú zdravotnú starostlivosť v súčasnom rozsahu.

Hlavným cieľom do budúceho roka bude snaha o ekonomickú stabilizáciu nemocnice a príprava na ďalší efektívny rozvoj, ktorý prinesie ľuďom v regióne istotu, že dostanú kvalitnú lekársku pomoc. "Chceme vytvoriť modelový projekt dvoch nemocníc, kedy jedna bude plniť úlohu poskytovateľa akútnej zdravotnej starostlivosti a druhá bude zameraná na následnú a doliečovaciu starostlivosť," priblížila súčinnosť zvolenskej a krupinskej nemocnice. Ako dodala, spoločnosť má záujem dlhodobo pôsobiť na slovenskom trhu čoho dôkazom je aj to, že sa prihlásila do výberového konania na štyri nemocnice v košickom kraji.

Krupinskú nemocnicu dlhodobo sužovali vysoké dlhy. Tie vznikli najmä nedohodou o platbách s poisťovňami. Nemocnica preto musela postupne zrušiť či obmedziť niektoré oddelenia. Spoločnosť AGEL SK pôsobí na území Slovenskej republiky od roku 2006. Je dcérskou spoločnosťou AGEL a.s. so sídlom v Českej republike. Členom skupiny AGEL SK sú nemocnice v Krompachoch, Levoči, Zvolene a manažérsky riadi aj Všeobecnú nemocnicu v Komárne.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: