Dermatológovia z celého sveta diskutujú o liečebných postupoch

Približne 550 odborníkov z celého sveta sa zišlo na XI. kongrese Slovenskej spoločnosti estetickej dermatológie a kozmetiky (SSEDK) v Žiline, ktorého témou sú moderné liečebné postupy estetickej dermatológie a progresívne metódy omladzovania kože. TASR o tom na dnešnej tlačovej konferencii informovala prezidentka SSEDK Hana Zelenková.

Odborný program trojdňovej konferencie dopĺňajú podľa Zelenkovej prezentácie 35 farmaceutických spoločností, ktoré prezentujú osvedčené i nové produkty starostlivosti o kožu, nechty či vlasy. „Tento rok máme zameranie nielen na výplne, ale aj iné korekčné metódy. Máme veľké zastúpenie plastických chirurgov a nemôžeme zabúdať na nádorové ochorenia. Takže nechýbajú histológovia a patológovia, ktorí s nami rozoberajú rôzne prípady. Dnešný program je venovaný estetickej dermatológii a patológii. Zajtrajší už bude venovaný hlavne dermatológii, kde budú prezentované prípady dermatologických diagnóz, ktoré sú na hrane ochorenia alebo estetického nedostatku,“ uviedla Zelenková.

Podľa Zelenkovej, ktorá je zároveň prezidentkou Európskej spoločnosti kozmetiky a estetickej dermatológie, je snahou dermatológov pôsobiť preventívne, aby mal každý človek čo najkrajšiu a najzdravšiu kožu. „Pribúda stále veľa metód omladzovania kože. Preto sme do programu začali zaraďovať workshopy, kde má každý účastník možnosť priamo na plátne vidieť pacienta a odborník predvádza estetické alebo preventívne zákroky. Ďalej pribúdajú ľudia, ktorým vypadávajú vlasy, ďalší sú pacienti s atopickou dermatitídou, a predovšetkým suchou kožou. A jeden workshop bude zameraný na plesne,“ dodala Zelenková. Základom prevencie v starostlivosti o pleť je podľa jej vyjadrenia ochrana pred slnkom. „Neplatí to iba v lete, ale aj v zime. S kožou je tiež potrebné naučiť sa hospodáriť. Málokto vie, aký má typ kože, aké má používať krémy, čo má používať cielene a čomu sa má vyvarovať. Koža je najväčší orgán ľudského tela. Je to bariéra medzi vonkajším a vnútorným prostredím. Ďalším faktorom je výživa. Kto sa nesprávne stravuje alebo kto nedodržiava pitný režim, aj u toho sa to ukáže na koži,“ uzatvorila Zelenková.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: