DFN využil vianočný stánok U. S. Steelu na verejnú zbierku

Svoj charitatívny stánok na Hlavnej ulici v Košiciach poskytla spoločnosť U.S. Steel Košice aj tento rok Detskej fakultnej nemocnici (DFN) v Košiciach. Podľa hovorkyne DFN Viery Horniakovej ho využijú na verejnú zbierku na zakúpenie ORL vyšetrovacej jednotky. „Je to kompaktná vyšetrovacia základňa s kreslom, ktorá je vybavená na vyšetrenie detí v oblasti ucha, nosa a krku. Celý komplex spresňuje a zrýchľuje nepríjemné vyšetrenie, ktoré ťažko znášajú najmä malí pacienti,“ uviedla Horniaková, podľa ktorej na ORL oddelení košickej DFN vykonajú ročne v priemere 10.000 ambulantných vyšetrení.

Podľa primára ORL oddelenia DFN Košice Andreja Komana deti budú vďaka novému zariadeniu uchránené aj od zbytočného premiestňovania na špecializované vyšetrenie, čo minimalizuje ich stres. Navyše, nebudú vystavené riziku a strachu z plameňa kahana, ktorý je v súčasnosti využívaný pri laryngoskopickom vyšetrení. „V neposlednom rade od nového vybavenia na ORL ambulancii očakávame, že nám pomôže zvýšiť plynulosť vyšetrenia a skráti tým čakaciu dobu na vyšetrenie,“ dodal Koman.

U. S. Steel Košice patrí podľa Horniakovej k najštedrejším sponzorom košickej DFN. Okrem organizovania zbierok v radoch svojich zamestnancov, priamych príspevkov na konkrétne prístroje a vybavenie nemocnice, od roku 2006 pomáha aj prenájmom Vianočného stánku. Práve dnes v ňom majú návštevníci aj príležitosť nechať si zmerať krvný tlak a saturáciu krvi kyslíkom. Postarajú sa o to zdravotníci a študenti medicíny zo Spolku medikov mesta Košice - Klubu detskej nádeje,“ dodala hovorkyňa DFN s tým, že pracovníčka nemocnice v stánku ponúka aj výtvarné práce, vianočné pohľadnice a ozdoby, ktoré pripravili hospitalizované deti.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: