S cieľom šíriť osvetu orálneho zdravia bude Dentibus 24. 6. v ZOO v Bratislave

S cieľom šíriť osvetu orálneho zdravia bude Dentibus 24. 6. v ZOO v Bratislave
Zdroj: bigstockphoto.com

S cieľom šíriť osvetu orálneho zdravia vydá sa v sobotu 24. júna na cestu Slovenskom už po desiaty raz pojazdná zubná ambulancia Dentibus. Zámerom akcie je tiež poskytnúť bezplatné preventívne zubné prehliadky. Dentibus najskôr zavíta v sobotu do Zoologickej záhrady v Bratislave. Tento rok Dentibus Tour svoj program zameral najmä na rodičov s deťmi a nadväzuje aj na dlhoročnú spoluprácu s odbornou verejnosťou.

Pripravená je tiež súťaž pre verejnosť, ktorá môže svojím hlasovaním zabezpečiť návštevu Dentibusu vo víťaznom meste.   Pred prázdninami nadviaže pojazdná zubná ambulancia na úspešný projekt z minulého roku a navštívi tri slovenské zoologické záhrady. Opäť spojí príjemné oddychové prostredie, ktoré navštevujú najmä rodičia s deťmi, so zaujímavým a súčasne náučným programom.

"Považujem spojenie príjemného prostredia a hravej formy za veľmi vhodné najmä pre deti, ktoré ešte zubnú ambulanciu nenavštívili. Určite prispieva k odbúraniu pocitu strachu pred prvou návštevou stomatológa a prispeje k dobrému vzťahu detí k správnej starostlivosti o chrup," uviedla zubná lekárka Monika Žlnayová.

Na tomto podujatí prvýkrát vyhlásia aj anketu. Účasťou na nej môžu záujemcovia zabezpečiť návštevu pojazdnej zubnej ambulancie v ich meste v jeseni. Viac informácií môžu občania nájsť na letáčiku a hlasovať prostredníctvom webovej stránky www.signal.sk.  

Dňa 30. septembra zavíta Dentibus do mesta, ktorého obyvatelia majú o prevenciu a starostlivosť o chrup najväčší záujem.

Dňa 26. júna bude Dentibus v detskom domove Nezábudka v Bratislave, 1. júla v ZOO v Bojniciach a 2. júla v ZOO v Košiciach.

Projekt Dentibus Tour pôsobí v SR už od roku 1996, od tohto roku absolvovalo preventívnu zubnú prehliadku viac ako 10 000 návštevníkov pojazdnej zubnej ambulancie. Slovenská komora zubných lekárov (SKZL) hodnotí osvetový projekt pozitívne a v roku 2000 mu po prvý raz udelila Pečať SKZL.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: