Slovenské liečebné kúpele Piešťany a.s. sa rozhodli zmodernizovať svoju centrálnu balneoterapiu

Po tridsiatich rokoch prevádzky sa rozhodli Slovenské liečebné kúpele Piešťany a.s. zmodernizovať svoju centrálnu balneoterapiu. Do konca februára budúceho roka budú prebiehať rekonštrukčné práce za 3,5 milióna eur, ich výsledkom bude nové balneologické centrum s mužskou a ženskou časťou.

Kúpele prizvali k spolupráci architekta Christo Tursunova, ktorý je spoluautorom tamojšieho kúpeľného hotela Esplanade zo začiatku osemdesiatych rokov 20. storočia a rakúsku dizajnérku Ginu Zarski. Tá podľa slov technického riaditeľa kúpeľov Ivana Satinu zvolila pre interiér centra dva symboly piešťanských kúpeľov. "V pánskej bude dominovať páv a u dám bude ústredný motív lekno," uviedol Satina. Dodal, že po vynovení vodoliečby by mala rekonštrukcia postupne pokračovať aj v ďalších častiach balneoterapie.

Kúpele plánujú inštalovať v balneocentre 49 nových vaní, polovicu vo vaňovom oddelení a druhú vo vodoliečebnom. Tam pribudnú počítačom riadené vane s hydromasážnou liečbou, ktoré patria u výrobcu Chirana Progress Piešťany k špičkám. Pacienti si v nich môžu vychutnávať napríklad kolorterapie, triskové alebo manuálne podvodné masáže. Podľa slov manažérky kúpeľnej polikliniky Sone Zábranskej bude k dispozícii aj whirpool, dva boxy na škótske streky, šliapacie kúpele na Kneippovu liečbu, trakčný bazén na relaxačnú masáž. Postavia aj VIP kabíny. "Novinkou bude, že pri všetkých procedúrach začneme používať termálnu minerálnu vodu. To bolo doteraz iba v ústrednom kúpeli Irma, v tejto časti sme doteraz využívali úžitkovú vodu," dodala Zábranská. Prvých kúpeľných hostí chcú na tomto oddelení privítať kúpele začiatkom marca 2011.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: