Soľ je cesta k zdravým pľúcam a prevencia pred chorobami

Soľ je cesta k zdravým pľúcam a prevencia pred chorobami
Zdroj: bigstockphoto.com

O soli sa často hovorí, že je nezdravá. Toto vyhlásenie sa vzťahuje na nadmerné používanie soli v kuchyni.

Málo sa však spomínajú pozitíva soli na dýchací systém, alebo na pokožku.

Práve v prvej menovanej oblasti je soľ vynikajúcim prostriedkom na naštartovanie prirodzenej obranyschopnosti organizmu, očistu dýchacích ciest a uľahčenie dýchania.

Počiatky objavov

Blahodárne účinky soli sú známe už mnoho storočí. Prvýkrát ich opísal v polovici 19. storočia poľský lekár Felix Bochkowsky. Práve on publikoval fakty o zázračných účinkoch soľných baní u baníkov, ktorí v týchto baniach strávili väčšinu času. Prírodné soľné bane a soľné jaskyne sa stali žiadané a vyhľadávané medzi pacientmi s astmou, alergiami a dýchacími ochoreniami.

Speleoterapia a klimatoterapia

Soľné bane a jaskyne sú ideálnym prostredím pre liečbu spomínaných chorôb. Okrem nich sa odporúčajú aj prímorské klimatické pobyty. Všetky spomínané terapie vhodne dopĺňajú klasickú farmaceutickú liečbu a priaznivo vplývajú na zdravotný stav pacientov.

Žiaľ, nie každý pacient má možnosť absolvovať sedenia v jaskyniach či prímorské liečivé pobyty. Nezanedbateľná je aj cena pravidelných návštev soľných jaskýň a nevyhnutnosť cestovania za nimi.

Namiesto tabaku do fajky soľ

Aby nemuseli ľudia cestovať a  mohli profitovať z benefitov soli v pohodlí svojej obývačky, je tu dostupný praktický malý vynález – porcelánová fajka naplnená kamennou soľou z prírodných liečivých soľných baní, tzv. suchý soľný inhalátor “The Saltpipe”. Aktívna zložka soli o veľkosti niekoľko mikrometrov, ktorá inhalovaním preniká do najhlbších častí dýchacieho systému, je identická s aerosólom nachádzajúcim sa v liečivých soľných baniach. Soľný inhalátor je v tomto prípade ideálnou náhradou soľnej jaskyne alebo ovzdušia prímorskej oblasti.

Pre chorých aj zdravých

Účinky soľného inhalátora sa dajú rozdeliť do dvoch kategórií. Očisťujúci, uvoľňujúci efekt pomáha organizmu ľahšie sa zbavovať nahromadeného hlienu v dýchacích cestách, čo prispieva k ľahšiemu dýchaniu. Druhým zásadným benefitom je antibakteriálna a imunitu stimulujúca vlastnosť soli. Soľný inhalátor je dobrá voľba doplnkovej liečby pre pacientov s astmou, respiračnými alergiami a dýchacími chorobami (napr. CHOCHP), pre fajčiarov a pri problémoch s chrápaním. Jej účinky sú potvrdené klinickými štúdiami a povzbudivými skúsenosťami pacientov aj lekárov. Opodstatnenie má však aj u zdravých ľudí uprednostňujúcich cestu prevencie pred sezónnymi infekciami, zahlienenými prieduškami či dráždivým kašľom. U ľudí žijúcich alebo pracujúcich v znečistenom prostredí zlepšuje kondíciu dýchacích ciest.

The Saltpipe –kvalitná, praktická a štýlová zdravotná pomôcka

Soľný inhalátor “The Saltpipe” je originálny, certifikovaný výrobok a spĺňa všetky kritériá európskej smernice o zdravotných pomôckach. Je to prírodný produkt bez vedľajších účinkov s potvrdenými klinickými testami. Jeho nespornými výhodami sú aj možnosti čistenia, dezinfekcie a výmeny soľnej náplne.

Po vybratí soľného vrecúška je možné porcelánovú fajku dokonale vyčistiť a dezinfikovať. Fajka je prispôsobená k jednoduchej výmene soľnej náplne. Takto sa stáva soľný inhalátor doživotným priateľom Vašich pľúc. Za takéto “ťahanie“ fajky sa Vám pľúca určite odvďačia dobrou kondíciou. Tak čo poviete, presvedčí aj Vás?

 Soľný inhalátor “The Saltpipe” si môžete zakúpiť v internetovej lekárni iLekaren a na stránkach www.solny-inhalator.sk .

 

 

Autor článku: PR článok

Dátum zverejnenia: