korona.zzz.sk

Antigénové a PCR testy v tvojom okolí

Rezervuj si termín testovania

Znižovaniu dlhu VšZP by mal napomôcť aj odpredaj prebytočného majetku

Štátna Všeobecná zdravotná poisťovňa, ktorá vlani skončila v mínuse asi 55 miliónov eur, plánuje svoj dlh znižovať aj odpredajom prebytočného majetku. "Identifikuje sa majetok, ktorý je prebytočný a dôjde k jeho odpredaju. Prvý odpredaj by mal byť realizovaný na konci prvého kvartálu 2011," uviedol šéf poisťovne Marian Faktor.
Najväčšia poisťovňa na slovenskom trhu, ktorá sa od začiatku minulého roka zlúčila so štátnou Spoločnou zdravotnou poisťovňou, siahla v rámci úsporných opatrení aj po znižovaní pracovných miest. Ako ozrejmil Faktor, ich počet sa od novembra 2010 znížil o 307. Od tohto kroku sa do konca roku 2011 očakáva úspora 5,5 milióna eur.

Hospodársky výsledok štátnej poisťovne predstavoval ku koncu novembra 2010 stratu vo výške 54,1 milióna eur. Dôvodom tejto situácie je podľa Faktora to, že pri príprave rozpočtu bol odhad niektorých položiek na strane príjmov nastavený príliš optimisticky. "Sme svedkami nárastu dopytu po zdravotnej starostlivosti bez adekvátneho navýšenia zdrojov do systému zdravotnej starostlivosti," poukázal.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: