O nemocnicu v Šali nie je záujem, jej cena klesá

O Všeobecnú nemocnicu v Šali nie je záujem. Jej majiteľom je Nitriansky samosprávny kraj (NSK), ktorý sa ju pokúša predať po tom, ako v nej spoločnosť Forlife v októbri 2010 ukončila poskytovanie zdravotnej starostlivosti. Podľa znaleckého posudku je cena nehnuteľností nemocnice 6.030.000 eur. V prvom kole verejnej súťaže však takúto cenu za nemocnicu nechcel zaplatiť nikto. Rovnako dopadlo aj druhé kolo súťaže v decembri, kedy už poslanci znížili cenu nehnuteľností o desať percent, teda na sumu 5.427.000 eur.

„Aj októbrové, aj decembrové kolo súťaže bolo neúspešné. Situáciu v tomto zariadení treba riešiť. Majetok kraja je v dezolátnom stave. Treba ho vyhlásiť za nepotrebný a čo najskôr predať za zníženú sumu 4.040.100 eur,“ navrhol na ostatnom rokovaní zastupiteľstva NSK krajský poslanec a zároveň primátor mesta Šaľa Martin Alföldi. Väčšine poslancov sa však navrhovaná suma zdala byť príliš malá. Rozhodli sa preto predajnú cenu šalianskej nemocnice znižovať postupne. V ďalšom kole verejnej súťaže ju preto budú ponúkať za cenu, ktorá je oproti znaleckému posudku nižšia o 20 percent, teda za sumu 4.884.300 eur.

Nemocnica v Šali sa dostala do útlmu po tom, ako si u nej zdravotné poisťovne prestali objednávať zdravotnícke výkony. Prevádzkovateľ, ktorým bola organizácia Forlife, v nej preto ukončila činnosť. Zdravotnú starostlivosť v nemocnici nechcel zabezpečovať ani kraj. Ten sa ju napokon rozhodol odpredať vo verejnej súťaži ako nepotrebný majetok. Podmienkou jej predaja je zachovanie zdravotníckej činnosti.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: