Poľadovica zvýšila počty pacientov na bratislavských pohotovostiach

Dnešná poľadovica si aj popoludní vyžiadala zvýšený počet pacientov na všetkých troch bratislavských centrálnych príjmoch. "Všetci lekári sú v pohotovosti, pacienti pribúdajú na všetkých centrálnych príjmoch," potvrdila TASR hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Bratislava Zuzana Čižmáriková. Veľa prípadov podľa nej spôsobuje preplnené chirurgické oddelenia, pacientov musia presúvať aj do iných priestorov, napr. na očné.

Presné počty prípadov Čižmáriková pre množstvo práce lekárov nevedela povedať. Ešte napoludnie informovala o vyše stovke. Dvoch pacientov museli hospitalizovať na Kramároch s otrasom mozgu, ďalšiu pacientku s komplikovanou zlomeninou členka. Lekári dnes takisto ošetrili pacientku, ktorá si pri páde na zľadovatený povrch zlomila obe ruky. Rovnako ambulancie v Ružinove a na Antolskej ulici v Petržalke zaznamenali zvýšenú úrazovosť dolných či horných končatín alebo hlavy.

Čižmáriková tlmočila slová zdravotníckych pracovníkov, ktorí apelujú na zvýšenú opatrnosť pri chôdzi po šmykľavom povrchu. Ak je to možné, treba si vybrať radšej cestu po tráve, prípadne trasu, kde je možné sa niečoho pridržiavať. Lekári upozorňujú najmä starších ľudí, ktorým by zlomeniny mohli spôsobiť omnoho väčšie zdravotné komplikácie, aby dnes radšej obmedzili prechádzky vonku, alebo sa spoľahli pri chôdzi na pomoc blízkych. Situácia by sa však mala v najbližších hodinách v dôsledku oteplenia a posýpania ciest a chodníkov zlepšovať. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal dnes od rána výstrahu 1. stupňa pred poľadovicou pre celé územie Slovenska.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: