korona.zzz.sk

Antigénové a PCR testy v tvojom okolí

Rezervuj si termín testovania

Nový interaktívny sprievodca pôrodnicami

Nový interaktívny sprievodca pôrodnicami
Zdroj: bigstockphoto.com

Najnavštevovanejší Slovenský i-magazín pre rodičov www.rodinka.sk pripravil pri príležitosti svojich 10. Narodenín v spolupráci s HPI a podporou časopisu Mama a ja unikátny projekt interaktívnej stránky www.sprievodcaporodnicami.sk. Do webového priestoru tak vstupuje komplexný portál, ktorý ponúka aktuálny prehľad slovenských pôrodníc.

Sprievodca pôrodnicami je internetová aplikácia, v ktorej má každé gynekologicko - pôrodnícke a novorodenecké oddelenie vypracovaný profil. Tento profil majú pôrodnice možnosť pravidelne aktualizovať, aby informácie o oddelení boli vždy aktuálne a presné. K dnešnému dňu odpovedalo 46 pôrodníc, z 55, ktoré aktuálne v SR fungujú. V týchto pôrodniciach prebehlo 82 % pôrodov na Slovensku.

Čo v Sprievodcovi pôrodnicami nájdete?

Stručnú „kartu“ - základné informácie o pôrodnici,  podrobné informácie o štandardoch práce s možnosťou pôrodnice navzájom porovnať, finančné zhrnutie poskytovaných služieb, fotogalériu oddelenia,  diskusiu o pôrodnici a nezávisle hodnotenie mamičiek.

Mamy môžu rozdávať pôrodniciam „cumlíkové známky“

K profilom z jednotlivých pôrodníc je na portáli nezávislé hodnotenie zo strany mamičiek v konkrétnych otázkach o kvalite poskytovaných služieb vo všetkých  pôrodniciach a ich na novorodeneckých oddeleniach formou „cumlíkovej známky“ pôrodnice. Pri detailoch výsledkov hodnotenia názorne vidno pozitívne hodnotené – „silné“ stránky pôrodnice.

Pre koho Sprievodca pôrodnicami vznikol?

Je tu pre všetky tehotné, ktoré sa rozhodujú pre svoju pôrodnicu. Informácie priamo od pôrodnice znížia strach z neznámeho.

Je tu pre mamičky, aby mohli dať „cumlíkovou známkou“ spätnú väzbu pôrodnici o kvalite ich služieb.

Je tu pre pôrodnice, aby získali ocenenie za všetko, čo dosiahli a ďalšie nápady na zlepšenie kvality svojich služieb.

Kde Sprievodcu pôrodnicami nájdete?

www.sprievodcaporodnicami.sk je súčasťou najväčšieho  slovenského i-magazínu pre rodičov   www.rodinka.sk.

Vyberáme z výsledkov sprievodcu

Koľko stojí pôrod?

 

Autor článku: PR článok

Dátum zverejnenia: