Zastupiteľstvo TSK odvolalo riaditeľa považskobystrickej nemocnice

Zastupiteľstvo Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) na dnešnom zasadnutí odvolalo na návrh predsedu TSK Pavla Sedláčka z funkcie riaditeľa považskobystrickej nemocnice Jaroslava Michálka.

Podľa Sedláčkovho návrhu dôvodom na odvolanie je dlhodobé neriešenie problémov a nepriaznivá ekonomická situácia Nemocnice s poliklinikou v Považskej Bystrici. Michálek vykonával funkciu riaditeľa považskobystrickej nemocnice od mája 2008 a o dovolanie požiadal podľa Sedláčka písomne v utorok (22.2.) sám.

Poslanec Ján Kanaba prirovnal odvolanie Michálka z funkcie k rokovaniu výboru futbalového klubu, ktorý odvoláva trénera za to, že mužstvo nestrieľa góly. "Nemocnice sa v minulosti zbavili lukratívnych ziskových činností, a tak nemajú financie. Chyba je v systéme, nie v riaditeľoch nemocníc," zdôraznil.

Zastupiteľstvo zároveň na Sedláčkov návrh vymenovalo do funkcie riaditeľa 40-ročného Petra Rendeka, ktorý v posledných rokoch pracoval v spoločnostiach zaoberajúcich sa distribúciou liekov a zdravotníckych potrieb.

Voči NsP Považská Bystrica prebieha od 21. januára tohto roku exekučné konanie na čiastku 228.254 eur. Podľa riaditeľky komunikačného odboru Sociálnej poisťovne (SP) Jany Ďuriačovej, ide o dve staršie pohľadávky z roku 2008, kedy považskobystrická nemocnica prestala platiť odvody do SP.

"Celková výška pohľadávky NsP Považská Bystrica k 31. decembru 2010 bola 3,24 milióna eur," dodala Ďuriačová.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: